Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Púchovský výrobca nákladných pneumatík získal prestížny certifikát udržateľnosti

Závod na výrobu nákladných pneumatík spoločnosti Continental Tires Slovakia v Púchove získal certifikát udržateľnosti International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS. Po závodoch na výrobu pneumatík v portugalskom Lousade a čínskom Hefei je tretím výrobným závodom spoločnosti Continental s certifikátom ISCC PLUS. Informovala o tom koordinátorka lokálnej komunikácie spoločnosti Katarína Pavlisová. “Náš závod v Púchove […]
Menej ako 1 min. min.

Závod na výrobu nákladných pneumatík spoločnosti Continental Tires Slovakia v Púchove získal certifikát udržateľnosti International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS.

Po závodoch na výrobu pneumatík v portugalskom Lousade a čínskom Hefei je tretím výrobným závodom spoločnosti Continental s certifikátom ISCC PLUS. Informovala o tom koordinátorka lokálnej komunikácie spoločnosti Katarína Pavlisová.

“Náš závod v Púchove je prvým závodom na výrobu nákladných pneumatík Continental, ktorý získal certifikáciu ISCC PLUS. Je to znak nášho záväzku ku kvalite a udržateľnosti,” uviedol riaditeľ závodu Nákladné pneumatiky Continental v Púchove Anton Vatala.

Certifikácia je podľa neho dôležitým míľnikom v úsilí Continentalu využívať viac ako 40 percent obnoviteľných a recyklovaných materiálov vo svojich pneumatikách do roku 2030 a stať sa úplne klimaticky neutrálnymi do roku 2050.

Najneskôr do roku 2050 majú byť všetky nové pneumatiky Continental vyrobené výhradne z udržateľných materiálov.

Spoločnosť Continental Tires Slovakia v Púchove tvorí závod Osobné a ľahké nákladné pneumatiky a závod Nákladné pneumatiky, zamestnáva viac ako 5000 zamestnancov. Súčasťou spoločnosti je divízia Technologické centrum, zaoberajúca sa výskumom a vývojom pneumatík celosvetovo a jednotka divízie ContiTech, ktorá je k dispozícii zákazníkom ťažobného priemyslu.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie