Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

RADAR: Ničivé bouřky s obřími kroupami stále hrozí. Kde a kdy v Česku udeří nejsilněji?

V Česku se i ve čtvrtek mohou objevit srážky či dokonce bouřky, ale situace by měla být klidnější než o den dříve, kdy hasiči hlásili téměř tisícovku výjezdů a na mnohých místech byla situace dramatická. Teploty zase během dne vystoupají k 30 stupňům Celsia. Na jižní Moravě předpovídají meteorologové z ČHMÚ až 32 °C. ČTĚTE TAKÉ: Bouře […]
Menej ako 1 min. min.

V Česku se i ve čtvrtek mohou objevit srážky či dokonce bouřky, ale situace by měla být klidnější než o den dříve, kdy hasiči hlásili téměř tisícovku výjezdů a na mnohých místech byla situace dramatická. Teploty zase během dne vystoupají k 30 stupňům Celsia. Na jižní Moravě předpovídají meteorologové z ČHMÚ až 32 °C.

ČTĚTE TAKÉ: Bouře zabíjely v Belgii. Padající větev usmrtila dítě v kočárku, matka se nestačila schovat

Nejvyšší teploty v pátek dosáhnou 27 až 31 °C, na západě Čech se budou pohybovat kolem 25 °C, na jižní Moravě znovu vystřelí k 34 °C. Odpoledne se má však výrazně zatáhnout a většinu území zase zasáhnou bouřky. To ovlivňuje i aktuální výstrahu. „Bouřky mohou být během večera opět velmi silné,“ řekla meteoroložka ČHMÚ Iveta Kodáková ve vysílání CNN Prima NEWS. Nepřívětivé počasí mohou doprovázet i přívalové srážky, nárazy větru a kroupy, varuje ČHMÚ na svých stránkách.

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii.  Na časové ose ve spodní části si pak zvolte den a hodinu, která vás zajímá.

O víkendu se situace zase uklidní. „Během něj budou doznívat přeháňky a bouřky. V sobotu bude pak i hodně polojasno,“ dodala Kodáková ve vysílání CNN Prima NEWS.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Bouřka smetla dětský tábor v Nesměni. S úspěšnou evakuací pomáhal i starosta

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie