Vláda, kterou si zvolila jen asi třetina Britů (z toho možná polovina byli ti „nepůvodní“), od první chvíle ukazuje, jak hluboce totalitní společnost hodlá zavést. Nejde pouze o tvrdou cenzuru a zatýkání názorových oponentů, kteří jsou ve zrychlených procesech odsouzeni a uvězněni třeba jen za příspěvek na sociálních sítích.
Jde i o tvrdé uplatňování politiky Green Dealu – a to v mnohem ambicióznější podobě, než jako plánovala Sunakova vláda. Lze očekávat, že stejnou cestou se vydá také EU. Zde připomínám, že Ursula von Leyno již záhy po svém zvolení (díky Zeleným) prohlásila, že politika Green Dealu bude v následujícím volebním období ještě radikálnější.
Chcete-li tedy nahlédnout na to, co zřejmě ohledně politiky založené na klimatickém podvodu chystá také Brusel, podívejme se do Velké Británie, kde aktuálně nový premiér Starmer „řádí jak černá ruka.“
Auta se spalovacím motorem – tedy benzínová a naftová, ale také hybridy – mají být ve Velké Británii pouze na příděl, aby se výrazně zvýšil prodej elektromobilů. O ty totiž není takový zájem, jaký by si klimaalarmisté představovali.
Starmerova vláda si myslí, že v případě nedostupnosti klasických aut budou Britové nakupovat elektromobily nebo se přeorientují na veřejnou dopravu či jízdní kolo.
Robert Forrester, generální ředitel společnosti Vertu Motors, uvedl, že výrobci odkládají dodávky automobilů až do příštího roku kvůli obavám, že jinak poruší kvóty, které pro ně vláda stanovila.
Řekl:
„V některých franšízách je omezení dodávek benzinových a hybridních vozů, což je ve skutečnosti místo, kde je poptávka. Je to skoro, jako bychom nemohli dodávat auta, která lidé chtějí, ale máme spoustu aut, která nechtějí.
Výrobci se snaží vyhnout pokutám. Takže nás omezují v dodávkách benzinových aut, abychom se pokusili dodržet vládní cíle.“
I kdyby lidé podlehli tomuto arogantnímu vládnímu nátlaku, Británie nemá dostatek elektřiny na to, aby nabila stovky tisíc nových elektromobilů.
Domácí rychlonabíječka EV spotřebuje kolem 10 kW. Půl milionu elektromobilů připojených doma kolem večeře by odebíralo 10 kW x 500 000 = 5 000 000 kW = dalších 5 GW ze sítě. To je volná výrobní kapacita, kterou Spojené království jednoduše nemá.
Podle nové zprávy bude Spojené království do roku 2028 čelit energetické krizi, protože garantovaná kapacita sítě bude nižší, než poptávka po energii.
Nedostatek kapacity bude nejtěsnější v roce 2028 a dosáhne 7,5 GW, protože země vyřazuje staré kapacity rychleji, než mohou být nové zdroje uvedeny do provozu.
Situaci zhoršuje rostoucí poptávka po energii a zpoždění výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point C, uvádí zpráva provozovatele elektrárny Drax.
Břemeno tohoto nejnovějšího zeleného brainstormingu neúměrně zasáhne chudé lidi. Zvýší to náklady na starší benzínová vozidla, protože lidé se budou snažit udržet je v chodu dokud to bude možné.
V přídělovém systému se dalšího benzínového auta jen tak nedočká – a časem se mají příděly snížit, až bude (jak je v plánu) jejich prodej zcela ukončen.
Na drahé elektromobily chudší nemají a nakonec budou drahá i auta na benzín či naftu, neboť pohonné hmoty mají být zatíženy uhlíkovou daní (totéž v EU).
Auto tak bude jen pro bohaté, což byl ostatně cíl této politiky. A co je na tom všem největší paradox? Že Starmerovy labouristy volili ve větší míře právě ti chudší.
Svojí volbou jen opět dokázali, že politická negramotnost je všudypřítomná…
[Celkem: 1 Průměrně: 5]
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.