Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Revolúcia v cenách vody: Štát chce zmeny podľa vzoru plynu a elektriny. No niektorým objektom hrozí zdraženie

Pri pohľade na mapu vodovodov na Slovensku sa nedajú prehliadnuť biele miesta. Najviac obcí bez prístupu k tekutine leží v lokalitách Rimavskej Soboty či Lučenca. Okres Rimavskej Soboty stále patrí medzi menej rozvinuté. Do roku 2018 bolo v regióne až 41 obcí bez prístupu k verejnému vodovodu. Odlišná situácia je prirodzene pri hlavnom meste. V celom Bratislavskom kraji […]
Menej ako 1 min. min.

Pri pohľade na mapu vodovodov na Slovensku sa nedajú prehliadnuť biele miesta. Najviac obcí bez prístupu k tekutine leží v lokalitách Rimavskej Soboty či Lučenca. Okres Rimavskej Soboty stále patrí medzi menej rozvinuté.

Do roku 2018 bolo v regióne až 41 obcí bez prístupu k verejnému vodovodu. Odlišná situácia je prirodzene pri hlavnom meste. V celom Bratislavskom kraji nemali túto infraštruktúru len tri obce.

Tam, kde rúry už majú naťahané, sa zase starostovia s primátormi sťažujú, že im chýbajú peniaze na ich opravy či údržbu. Celkovo sa investičný dlh v segmente počíta na päť miliárd eur. Len v Bratislave sa pohybuje na úrovni 600 miliónov eur.

Ľudia pri vode platia jednu sumu za kubík dodanej či odvedenej suroviny. Pri plyne či elektrine je úhrada rozdelená na pevnú sumu za mesiac a následne na tarifu za objem minutej komodity. Z fixných súm dodávatelia zinkasujú tržby, ktoré putujú do údržby a rozvoja siete.

Po takejto kombinácii platieb roky volajú aj v…

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie