Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Rezort cestovného ruchu pripravuje fond na jeho podporu, podľa Remišovej je zbytočný

Ministerstvo cestovného ruchu a športu (MCRaŠ) chce zriadiť Fond na podporu cestovného ruchu, ktorý má priniesť viac peňazí na rozvoj regiónov a ich infraštruktúru. Vyplýva to z návrhu zákona o Fonde na podporu cestovného ruchu z dielne ministra cestovného ruchu Dušana Keketiho (nominant SNS), ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Návrh zákona by mal nadobudnúť […]
Menej ako 1 min. min.

Ministerstvo cestovného ruchu a športu (MCRaŠ) chce zriadiť Fond na podporu cestovného ruchu, ktorý má priniesť viac peňazí na rozvoj regiónov a ich infraštruktúru. Vyplýva to z návrhu zákona o Fonde na podporu cestovného ruchu z dielne ministra cestovného ruchu Dušana Keketiho (nominant SNS), ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Návrh zákona by mal nadobudnúť účinnosť od januára 2025.

Viac hodín telesnej výchovy na školách: Minister školstva Tomáš Drucker sa zaviazal podporiť šport podpisom memoranda

“Sektor cestovného ruchu napriek postupnému rastu stále zaostáva v medzinárodnom meradle a nedosahuje predkrízovú úroveň, a to napriek preukázateľným predpokladom a potenciálu, ktorými Slovensko ako destinácia disponuje. Zaostávanie v medzinárodnom meradle potvrdzujú aj štatistické ukazovatele o počte návštevníkov, ich prenocovaní v ubytovacích zariadeniach a priemernej dĺžke pobytu,” uviedol rezort cestovného ruchu v predkladacej správe.

O schválení projektov bude rozhodovať správna rada. Žiadatelia môžu získať z fondu najviac päť miliónov eur. Nad túto sumu bude finančné príspevky schvaľovať vláda Slovenskej republiky. V prípade projektov vo výške viac ako päť miliónov eur budú mať žiadatelia aj povinnosť predložiť štúdiu o uskutočniteľnosti investície.

Danko chce postaviť slovenskú O2 arénu za desiatky miliónov eur. Má aj ďalšie smelé plány

Financie na projekty má zabezpečiť rezort cestovného ruchu, ktorý má podľa návrhu prispieť každoročne sumou najmenej vo výške 20 miliónov eur.

Rezort dodal, že v spojení s investičným dlhom poskytovateľov služieb cestovného ruchu je potrebné podporiť budovanie a rozvoj infraštruktúry na Slovensku. Cieľom fondu je podľa neho podpora projektov, ktoré budú vytvárať vhodné podmienky pre návštevu Slovenska, s čím súvisí aj predĺženie pobytu turistov v ubytovacích zariadeniach a zvyšovanie kvality služieb a ponuky produktov v cestovnom ruchu.

Vláda odklepla prvý Rážov balík strategických stavieb. Je v ňom aj cesta do Žiliny či úseky na juhu

S návrhom zákona už vyjadrila nesúhlas opozičná poslankyňa Veronika Remišová (hnutie Slovensko, Za ľudí, KÚ), ktorá považuje fond za zbytočne vyhodené peniaze. Upozornila, že Slovensko má aktuálne najvyšší deficit štátneho rozpočtu, preto by mala vláda využiť peniaze radšej v prospech malých podnikateľov v cestovnom ruchu ako na vytváranie fondu.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie