Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Rezort školstva sa stal spolugestorom opatrenia Národnej stratégie. Podporí aj iné programy a akčné plány

Za spolugestora jedného z opatrení Akčného plánu Národnej stratégie výskumu, vývoja a inovácií 2030 bolo určené Ministerstvo, školstva, výskumu, vývoja a mládeže. Vyplýva to z návrhu aktualizácie Národnej stratégie z dielne podpredsedu vlády pre plán obnovy a využívanie eurofondov Petra Kmeca, ktorý v stredu schválila vláda. Ide o opatrenie Systematické financovanie súkromných ekosystémových aktivít zvyšujúcich […]
Menej ako 1 min. min.

Za spolugestora jedného z opatrení Akčného plánu Národnej stratégie výskumu, vývoja a inovácií 2030 bolo určené Ministerstvo, školstva, výskumu, vývoja a mládeže. Vyplýva to z návrhu aktualizácie Národnej stratégie z dielne podpredsedu vlády pre plán obnovy a využívanie eurofondov Petra Kmeca, ktorý v stredu schválila vláda.

Ide o opatrenie Systematické financovanie súkromných ekosystémových aktivít zvyšujúcich prepojenia medzi jednotlivými aktérmi VVaI ekosystému. “Opatrenie je zamerané na vytvorenie ustálených/permanentných grantových schém pre podporu súkromných ekosystémových aktivít, ako napr. inkubátory, akcelerátory, coworky, iné platformy, ktoré majú potenciál rastu a je možné ich ďalej škálovať,” uviedol predkladateľ.

Jednodňová diaľničná známka bude stáť 5,4 eura, rozhodla vláda

Rezort školstva má podporiť vytváranie nových firiem prostredníctvom akceleračného programu a programu podnikavosti, ako aj financovaním služieb spojených s vycestovaním najlepších projektov vybraných akcelerátorom na cestu do USA. Cieľom tohto programu je podporiť inovácie na školách a identifikovať talent v regiónoch Slovenska, poskytnúť študentom skúsenosti s podnikaním, ako aj priamy kontakt s významnými mentormi a podnikateľmi.

Ako doplnili, cieľom programu podnikavosti je transformovať vnímanie a prístup účastníkov k inováciám, podnikateľskému mysleniu a riešeniu komplexných problémov. Objasnili, že ich úlohou bude generovať, rozvíjať a testovať inovatívne riešenia pre vopred definované výzvy. Z oboch programov postúpi jeden startup. Dva víťazné startupy teda podľa nich budú mať možnosť vycestovať na Georgia Institute of Technology, kde sa môžu prezentovať investorom a zoznámiť sa s americkým trhom.

“Zakomponovanie ministerstva školstva ako spolugestora opatrenia umožňuje riešiť problém nedostatočných podnikateľských zručností študentov, a tým podporiť kariérne rozhodnutia v prospech zakladania vlastného podnikania a inovatívnych spoločností,” poznamenali v predkladacej správe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie