Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Rozhodujúcim podporovateľom ruskej vojny proti Ukrajine je Čína. Komuniké schválilo 32 lídrov NATO

Čínske veľvyslanectvo vo Washingtone hneď v stredu uviedlo, že Čína krízu na Ukrajine nevytvorila, ani nie je jej účastníkom.
Menej ako 1 min. min.

11.7.2024 (SITA.sk) – Za „rozhodujúceho podporovateľa“ ruskej vojny proti Ukrajine označila Severoatlantická aliancia Čínu. Konštatuje to záverečné komuniké, ktoré v stredu schválilo 32 lídrov NATO na samite vo Washingtone.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy Jens Stoltenberg uviedol, že Peking Moskve poskytuje vybavenie, mikroelektroniku a nástroje, ktoré „umožňujú Rusku vyrábať rakety, bomby, lietadlá a zbrane, ktoré používa na útoky na Ukrajinu“. Konštatoval, že je to prvýkrát, keď to všetci členovia NATO jasne uviedli v schválenom dokumente.

Čínske veľvyslanectvo vo Washingtone hneď v stredu uviedlo, že Čína krízu na Ukrajine nevytvorila, ani nie je jej účastníkom. „Čína neposkytuje zbrane stranám konfliktu a prísne kontroluje vývoz tovaru s dvojakým použitím, čo medzinárodné spoločenstvo oceňuje,“ povedal hovorca veľvyslanectva Liou Pcheng-jü.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Čínske veľvyslanectvo vo Washingtone, Generálny tajomník NATO, rusko-čínske vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt, Samit NATO, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rozhodujúcim podporovateľom ruskej vojny proti Ukrajine je Čína. Komuniké schválilo 32 lídrov NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie