Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Rusi popravili odzbrojených ukrajinských zajatcov. Na videu je vidieť, že zložili zbrane a nekládli odpor

Zločin bol spáchaný v júni pri dedine Robotyne v Záporožskej oblasti.
Menej ako 1 min. min.

11.7.2024 (SITA.sk) – Generálna prokuratúra Ukrajiny bude vyšetrovať ďalší vojnový zločin Rusov, konkrétne zastrelenie dvoch ukrajinských vojakov na fronte pri meste Zaporožžia. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho prokurátora Andrija Kostina na platforme X, zločin bol spáchaný v júni pri dedine Robotyne v Zaporožžskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Video bolo zverejnené na sociálnych sieťach v stredu 10. júla. „Teroristický štát Rusko neustále preukazuje absolútnu ignoranciu zákona a základných ľudských mravov. Ďalším dôkazom toho je video vraždy dvoch zajatých ukrajinských vojakov ruskými jednotkami. Na videu je jasne vidieť, že obrancovia Ukrajiny zložili zbrane a nijako nekládli odpor. Okupanti cynicky strieľali do odzbrojených ľudí,“ vyhlásil Kostin.

Podľa generálneho prokurátora to nie je náhoda. „Toto je zámerná politika zločineckého režimu Kremľa zničiť všetko ukrajinské. Nájdeme a potrestáme všetkých zainteresovaných – tých, ktorí dali tento príkaz, aj priamych vykonávateľov tohto brutálneho zločinu.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Od konca novembra minulého roka ukrajinskí prokurátori zaznamenali zvýšený počet popráv ukrajinských vojnových zajatcov ruskými silami.

Viac k témam: Generálna prokuratúra Ukrajiny, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinskí vojaci, vojna na Ukrajine, Vojnový zločin, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusi popravili odzbrojených ukrajinských zajatcov. Na videu je vidieť, že zložili zbrane a nekládli odpor © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie