NATO by mohlo byť ochotné otestovať Putinovu trpezlivosť prekročením ďalšej z vnímaných červených línií Ruska napriek svojej aktualizovanej jadrovej doktríne a novým orešnikom.
Zastupiteľská vojna medzi NATO a Ruskom na Ukrajine môže byť na pokraji bezprecedentnej eskalácie, ktorá sa môže ľahko vymknúť spod kontroly, ak má ruská zahraničná spravodajská služba (SVR) pravdu, keď tvrdí, že NATO plánuje 100 000-člennú vojenskú intervenciu na Ukrajine v rámci maska mierových síl. Účelom je zmraziť konflikt, pravdepodobne tým, že tieto jednotky budú fungovať ako prepojovacie drôty na odstrašenie ruského útoku, ktorý by mohol vyvolať tretiu svetovú vojnu, a potom znovu vybudovať ukrajinský vojensko-priemyselný komplex (MIC).
SVR odhalila, že Poľsko bude mať kontrolu nad západnou Ukrajinou (ako to bolo počas medzivojnového obdobia); Rumunsko bude zodpovedné za pobrežie Čierneho mora (ktoré sa zmocnilo počas 2. svetovej vojny a spravovalo ho ako „guvernorát Podnesterska“); Spojené kráľovstvo bude vládnuť Kyjevu a severu; kým Nemecko rozmiestni svoje sily v strede a na východe krajiny. Rhinemetall povedie úsilie o prestavbu ukrajinského MIC masívnymi investíciami, vyslaním špecialistov a poskytnutím vysokovýkonného vybavenia.
Ďalším dôležitým detailom je, že „NATO už na Ukrajine rozmiestňuje výcvikové strediská, cez ktoré sa plánuje pretiahnuť najmenej milión zmobilizovaných Ukrajincov“, pričom policajné funkcie budú vykonávať prostredníctvom ukrajinských nacionalistov, ktorých SVR prirovnáva k Sonderkommandám z obdobia druhej svetovej vojny. . Posledná časť je zaujímavá, pretože vyvoláva otázku, prečo by bolo potrebných 100 000 vojakov/mierových síl NATO. Len zlomok z toho je potrebný na tripwire a tréningové účely, takže tieto čísla sú možno nepresné.
V každom prípade tento najnovší krok nie je prekvapivý a čitatelia si môžu prečítať nasledujúce analýzy, aby zistili prečo:
* 1. novembra: „Trump 2.0 by pre Vladimíra Putina nebola ľahká jazda“
* 7. novembra: „Takto by mohol vyzerať Trumpov mierový plán a prečo by s ním Rusko mohlo súhlasiť“
* 8. novembra: „Pohľad z Moskvy: Rusko vlažne víta Trumpov návrat“
* 9. november: „Hodiny tikajú, aby Rusko dosiahlo svoje maximálne ciele v ukrajinskom konflikte“
* 10. novembra: „10 prekážok Trumpovmu oznámenému plánu pre západných/NATO mierových síl na Ukrajine“
* 11. novembra: „Päť dôvodov, prečo by mal Trump oživiť návrh rusko-ukrajinskej mierovej zmluvy“
* 15. novembra: „Trump pravdepodobne naozaj oceňuje dva body Zelenského ‚Plánu víťazstva‘“
* 18. novembra: „Moment pravdy: Ako Rusko zareaguje na použitie západných rakiet dlhého doletu zo strany Ukrajiny?
* 20. novembra: „Cieľom aktualizovanej ruskej jadrovej doktríny je odradiť NATO od neprijateľných provokácií“
* 22. novembra: „Putin konečne lezie po eskalovacom rebríčku“
Posledná analýza obsahuje na konci aj mapu zobrazujúcu najrealistickejší najlepší scenár pre Rusko.
Aby sme to zhrnuli, Biden poráža Trumpa tým, že „eskaluje k deeskalácii“ za lepších podmienok pre USA, čím sa myslí aktualizovaná ruská jadrová doktrína a historicky prvé použitie hypersonickej rakety stredného doletu Oreshnik s podporou MIRV v boji. odradiť. Desať prekážok opísaných vyššie však stále pretrváva, takže nie je jasné, ako presne je životaschopná údajne plánovaná konvenčná intervencia NATO na Ukrajine (bez ohľadu na počet zúčastnených strán a zámienku, na ktorú sa spolieha na jej ospravedlnenie).
Napriek tomu skutočnosť, že SVR pred tým varovala svet, naznačuje, že to už nie je ten pritiahnutý scenár, za aký sa považoval, hoci hodiny teraz tikajú aj NATO od možného nástupu k moci populistického konzervatívca-nacionalistu. v Rumunsku budúci mesiac môže pokaziť tieto plány. NATO by preto mohlo zasiahnuť pred 21. decembrom, keď sa toto číslo ujme úradu, ak vyhrá. Ak prehrá, môžu si počkať na lepšiu prípravu a možno túto zodpovednosť zložia Trumpovi do lona.
V každom prípade tvrdenie SVR, že NATO zriaďuje výcvikové strediská na Ukrajine, ukazuje, že blok sa tam stále rozširuje. Ak sa Rusko nezameria na tieto zariadenia, čo by mohlo rozpútať tretiu svetovú vojnu, možno bude musieť prijať to, pred čím SVR práve varovala, ako hotovú vec. V takom prípade, ako sa navrhuje vo vyššie uvedenej analýze „eskalačného rebríčka“, Rusko by potom mohlo dosiahnuť dohodu, ktorá umožní NATO bezpečne vstúpiť na Ukrajinu až po Dneper, ak Ukrajina najskôr demilitarizuje všetko na východ od neho a na sever od nových ruských regiónov.
Andrew Korybko
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.