Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Skandál v EP: Blogger, který se dostal do europarlamentu, odhaluje, kolik skutečně bere europoslanec (video)

Kyperský blogger, kterého místní zvolili do europarlamentu spíš z recese, odhalil, kolik skutečně bere každý europoslanec. To znamená, že takový eurokomisař bere ještě mnohem víc a na slušné peníze si přijdou také bruselští úředníci. Nejnovější odhalení bloggera na YouTube a europoslance Phidiase Panayiotou vrhají jasné světlo na obrovskou propast mezi politiky v Bruselu a občany, […]
Menej ako 1 min. min.

Kyperský blogger, kterého místní zvolili do europarlamentu spíš z recese, odhalil, kolik skutečně bere každý europoslanec. To znamená, že takový eurokomisař bere ještě mnohem víc a na slušné peníze si přijdou také bruselští úředníci.

Nejnovější odhalení bloggera na YouTube a europoslance Phidiase Panayiotou vrhají jasné světlo na obrovskou propast mezi politiky v Bruselu a občany, které mají zastupovat.

Zatímco Panayiotou podrobně popisuje, jak europoslanci inkasují zhruba 60 000 eur měsíčně na platy a požitky, mnoho Evropanů se snaží vyjít s penězi.

Panayiotouův stoupenec to shrnuje vysvětlením, že si na jihu Itálie vydělává pouhých 600 eur měsíčně. Tento rozpor ukazuje, jak  odtržená žije politická elita v EU od každodenní reality jejích občanů.

Kolik tedy vydělávají politici?

24letý YouTube blogger Phidias Panayiotou, nezávislý poslanec Evropského parlamentu z Kypru, prozradil, kolik peněz dostávají každý měsíc poslanci Evropského parlamentu. Natočil video v zasedací místnosti Evropského parlamentu a umístil ho na TikTok.

Panayiotou vysvětlil, že jako poslanec EP vydělává 8 000 eur „čistého“ měsíčně. Ke svému platu dostává navíc 350 eur za každý den, kdy je v parlamentu a zapisuje se do zvláštního rejstříku.

Poslanec navíc dostává 30 000 eur měsíčně na platy svých zaměstnanců a dalších 5 000 eur měsíčně na kancelář ve své domovské zemi. Za PR kampaň o své práci v Evropském parlamentu dostává 4000 eur.

Dalších 10 000 eur měsíčně je k dispozici na pozvání lidí do Evropského parlamentu a vysvětlení, co poslanci dělají.

„Mám také řidiče tady v Bruselu a letenky v business třídě, abych mohl letět zpět do své domovské země,“ řekl Panayiotou.

Zeptal se svých sledujících: „Jsme placeni nedostatečně nebo přepláceni?

Komentátoři odpověděli například: „Tomu se říká korupce“, „Jste hrubě přeplácení,“ „Takže dostáváte 60 000 eur měsíčně, abyste udělali ze světa peklo? Dobré.“

„To je hodně nespravedlivé ve srovnání s lidmi, kteří tvrdě pracují,“ „To je prostě směšné,“ „Politici by měli dostávat vysoké platy, aby nebrali úplatky,“ „Příliš mnoho, když uvážíme, že jen sedí.“

Další sledující Panayiotouovi napsal, že žije v jižní Itálii za 600 eur měsíčně.

Jiný sledující připomněl, že mnozí dostávají navíc i úplatky od lobbistů, hedgeových fondů, Big pharmy či různých organizací. Tedy od těch, kteří mají zájem na tom, aby europoslanci hájili právě jejich zájmy (a ne zájmy Evropanů).

24-YEAR-OLD YOUTUBER ELECTED TO EU PARLIAMENT REVEALS HIS WHOPPING INCOME

Fidias Panayiotou from Cyprus discloses his monthly allowances:

€8,000 for being a member
€3,000 for attendance
€30,000 for team salaries
€5,000 for an office
€4,000 for promotions
€10,000 for… pic.twitter.com/96PmxjPlI4

— Mario Nawfal (@MarioNawfal) July 9, 2024

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie