Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Skupina vodičov má u susedov nárok na bezplatnú diaľničnú známku

Rozmýšľate o kúpe diaľničnej známky v Česku? Krátkodobá 10-dňová známka stojí približne 10,7 eura, zatiaľ čo ročná vyjde na 91,40 eura. Treba si však dať pozor: Niekedy môže byť takáto investícia zbytočná. Poukázal na to portál Topspeed.sk. Naši susedia majú výraznú výhodu pre elektrické autá. Nemusia totiž platiť za jazdu po diaľniciach v ČR. Nie […]
Menej ako 1 min. min.

Rozmýšľate o kúpe diaľničnej známky v Česku? Krátkodobá 10-dňová známka stojí približne 10,7 eura, zatiaľ čo ročná vyjde na 91,40 eura. Treba si však dať pozor: Niekedy môže byť takáto investícia zbytočná. Poukázal na to portál Topspeed.sk.

Naši susedia majú výraznú výhodu pre elektrické autá. Nemusia totiž platiť za jazdu po diaľniciach v ČR.

Nie je to len tak

Aby ste mohli využívať výhody od štátu, potrebujete splniť isté administratívne požiadavky. Platí to aj v tomto prípade. Ak chcete uplatniť nárok na oslobodenie od diaľničnej známky pre vozidlá, ktoré nie sú v Česku automaticky oslobodené, musíte pred jazdou po spoplatnenej diaľnici podať príslušné oznámenie.

K formuláru s názvom Oznámenie oslobodenia je potrebné priložiť vyplnené prílohy vrátane (napríklad) kópie technického osvedčenia ako dôkazu o registrácii vozidla.

Na webe edalnice.cz nájdete podrobné informácie o bezplatných diaľniciach v Česku.

Nezabúdajte, že oznámenie musíte podať s overeným podpisom, preto si na tento administratívny úkon vyhraďte viac času. Nepočítajte s tým, že úkon zvládnete vybaviť za pár minút tesne pred odchodom na dovolenku.

Dôležité je tiež vedieť, že v oznámení musí byť uvedená fyzická osoba ako oznamovateľ, a to aj v prípade, že vozidlo je registrované na právnickú osobu. Do formulára teda nepíšte názov právnickej osoby.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Vytúžená jednodňová diaľničná známka

Od augusta bude možné zakúpiť si diaľničnú známku s jednodňovou platnosťou. Umožní to novela zákona o diaľničnej známke, schválená prezidentom SR Petrom Pellegrinim.

Ministerstvo dopravy tiež rozhodlo, že diaľničnú známku platnú na celý kalendárny rok už si nebude možné kúpiť. Podľa rezortu dopravy nemá popri existujúcej 365-dňovej diaľničnej známke žiadne opodstatnenie.

Ministerstvo dopravy SR zavádza jednodňovú diaľničnú známku v súlade s európskou smernicou, čo umožní motoristom väčšiu flexibilitu pri používaní platených úsekov ciest. Nová jednodňová známka, ktorá bude dostupná výlučne v elektronickej forme, bude k dispozícii pre domácich aj zahraničných motoristov už od 1. augusta. Cena za túto známku bola stanovená na 5,40 eura.

Novela upravuje i pravidlá týkajúce sa úhrady diaľničnej známky. Podľa nových ustanovení je prvý deň platnosti diaľničnej známky určený podľa dňa, ktorý zvolil užívateľ pre konkrétne úseky ciest. V prípade jednodňovej diaľničnej známky tento deň zároveň predstavuje jediný deň platnosti, pričom nemusí byť totožný s dňom, keď bola diaľničná známka zaplatená, objasnil rezort.

The post Skupina vodičov má u susedov nárok na bezplatnú diaľničnú známku appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie