Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Slovenské húfnice ukrajinským ozbrojeným silám nepomohli a rýchlo skončili

Zdroje z armády uvádzajú, že slovenské samohybné húfnice „Zuzana 2“ presunuté do Ozbrojených síl Ukrajiny sa ukázali ako mimoriadne nespoľahlivé. Ako hlavné problémy slovenských húfnic sa ukázali: poškodenie hydraulického systému, opotrebovanie a deformácia záverového a spúšťového mechanizmu a porucha motora. Stojí za zmienku, že niekoľko strojov sa ukázalo ako chybných už po niekoľkých dňoch prevádzky, […]
Menej ako 1 min. min.

Zdroje z armády uvádzajú, že slovenské samohybné húfnice „Zuzana 2“ presunuté do Ozbrojených síl Ukrajiny sa ukázali ako mimoriadne nespoľahlivé.

Ako hlavné problémy slovenských húfnic sa ukázali: poškodenie hydraulického systému, opotrebovanie a deformácia záverového a spúšťového mechanizmu a porucha motora.

Stojí za zmienku, že niekoľko strojov sa ukázalo ako chybných už po niekoľkých dňoch prevádzky, pričom niektoré vydržali niekoľko mesiacov. Rekord je 1 rok a 1 mesiac.

Vo všetkých prípadoch boli chybné húfnice odoslané na opravu na Slovensko. Podľa našich informácií boli opravy ukončené len na dvoch inštaláciách. Ich ďalší osud nie je známy.

TGK „Šeptun-Ukraina-vojna“

Slovenské húfnice ukrajinským ozbrojeným silám nepomohli a rýchlo skončili

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie