Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Strana krajnej pravice. V europarlamente pod vedením Alternatívy pre Nemecko vznikla nová frakcia

Europoslanci z deviatich krajín Európskej únie na čele s Alternatívou pre Nemecko dnes popoludní v Bruseli založili novú frakciu nazvanú Európa suverénnych národov. Zriadenie frakcie potvrdil europoslanec AfD Peter Bystroň. Súčasťou skupiny je aj česká Sloboda a priama demokracia s europoslancom Ivanom Davidom. AfD novú frakciu vytvorila po tom, ako s ňou doterajší spojenci kvôli škandálom a kontroverzným […]
Menej ako 1 min. min.

Europoslanci z deviatich krajín Európskej únie na čele s Alternatívou pre Nemecko dnes popoludní v Bruseli založili novú frakciu nazvanú Európa suverénnych národov. Zriadenie frakcie potvrdil europoslanec AfD Peter Bystroň.

Súčasťou skupiny je aj česká Sloboda a priama demokracia s europoslancom Ivanom Davidom. AfD novú frakciu vytvorila po tom, ako s ňou doterajší spojenci kvôli škandálom a kontroverzným vyjadreniam jej volebného lídra Maximiliana Kraha o nacistických jednotkách SS odmietli spolupracovať.

Spravodajská relácia Tagesschau nemeckej verejnoprávnej televízie ARD k novej frakcii uviedla, že ju tvoria predovšetkým menšie a novozaložené strany, ktoré z časti patria ku krajnej pravici. Denník Frankfurter Rundschau napísal, že v skupine sa zbalili európski pravicoví extrémisti.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie