Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Švédsko v rámci znižovania imigrácie sprísni pravidlá pre zlučovanie rodín

Švédska vláda v utorok oznámila, že v snahe znížiť imigráciu sprísni pravidlá zlučovania rodín a prípadne rozšíri aj testovanie DNA. Ako vo svojej správe informovala agentúra AFP, konzervatívny premiér Ulf Kristersson sľúbil bojovať proti prisťahovalectvu a proti kriminalite po tom, ako sa v roku 2022 dostal k moci s väčšinovou koalíciou, ktorej súčasťou sú aj […]
Menej ako 1 min. min.

Švédska vláda v utorok oznámila, že v snahe znížiť imigráciu sprísni pravidlá zlučovania rodín a prípadne rozšíri aj testovanie DNA.

Ako vo svojej správe informovala agentúra AFP, konzervatívny premiér Ulf Kristersson sľúbil bojovať proti prisťahovalectvu a proti kriminalite po tom, ako sa v roku 2022 dostal k moci s väčšinovou koalíciou, ktorej súčasťou sú aj krajne pravicoví Švédski demokrati (SD).

Švédske úrady teraz zvažujú zavedenie väčšieho počtu testov DNA na potvrdenie príbuznosti ľudí – najmä detí – v prípadoch, keď sa totožnosť nedá preukázať inak.

“Právo na rodinný život je základným právom, ale súčasné pravidlá sú veľkorysejšie” ako prísnejšie európske požiadavky, objasnila ministerka pre migráciu Maria Malmer Stenergardová na tlačovom brífingu.

Macron vrazil nôž do chrbta celej Európe, Francúzsko mieri k chaosu, píše The Guardian​

“Okruh rodinných príslušníkov, ktorí majú nárok na povolenie na pobyt, sa musí prehodnotiť a sprísniť,” povedal novinárom hovorca SD Ludvig Aspling.

Švédsko od 90. rokov 20. storočia prijalo veľký počet migrantov, väčšinou z krajín sužovaných konfliktmi, ako je bývalá Juhoslávia, Sýria, Afganistan, Somálsko, Irán a Irak.

Vláda začala revíziu súčasných právnych predpisov a výsledky zverejní do 25. januára 2025.

Toto oznámenie prišlo v čase, keď sa očakáva, že 27 členských štátov EÚ do decembra predstaví svoje plány na realizáciu reformy, ktorá sprísni kontrolu prisťahovalectva v celej EÚ a zjednoduší nútený návrat žiadateľov o azyl.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie