Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Tchaj-wan zaznamenal podezřelou čínskou aktivitu nad svým územím. Stíhačky mířily na loď

Tchajwanské úřady o aktivitě čínských letounů informují pravidelně. Čtvrteční zpráva přichází v době, kdy se ve Washingtonu koná summit k 75. výročí založení Severoatlantické aliance (NATO). Světoví lídři na setkání mimo jiné vyostřili svou rétoriku vůči Číně kvůli jejímu spojenectví s Ruskem. Nyní je čeká jednání s partnery z Austrálie, Japonska, Jižní Koreje a Nového Zélandu, tedy […]
Menej ako 1 min. min.

Tchajwanské úřady o aktivitě čínských letounů informují pravidelně. Čtvrteční zpráva přichází v době, kdy se ve Washingtonu koná summit k 75. výročí založení Severoatlantické aliance (NATO). Světoví lídři na setkání mimo jiné vyostřili svou rétoriku vůči Číně kvůli jejímu spojenectví s Ruskem. Nyní je čeká jednání s partnery z Austrálie, Japonska, Jižní Koreje a Nového Zélandu, tedy zemí, které v Asii jako spojenci USA tvoří protiváhu Číny.

K TÉMATU: Vstup Ukrajiny do NATO je nezvratný, prohlásil Pavel. Vyjmenoval ideální závěry summitu

Čínské ministerstvo obrany na žádost Reuters nekomentovala činnost své letadlové lodi. Peking považuje demokraticky spravovaný Tchaj-wan za svoji provincii a uvádí, že sjednocení s ostrovem je nevyhnutelné.

Pro jeho dosažení nevyloučil použití síly, ačkoliv prohlašuje, že preferuje diplomatické řešení. Především USA se vojenskou podporou ostrova snaží Čínu odradit od rozhodnutí zabrat jej vojensky.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Ruská invaze je největší krizí za poslední dekády, uvedl na sumitu NATO Stoltenberg. Biden slíbil pomoc Ukrajině

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie