Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

TON Blockchain a Technológia Polygon

Vývoj blockchainu neustále napreduje a s ním aj potreba inovatívnych riešení pre zlepšenie škálovateľnosti a interoperability. V tomto kontexte prichádza zásadná novinka od The Open Network (TON), ktorá oznámila spoluprácu s technológiou Polygon na uvoľnenie novej siete Layer-2, známej ako TON Applications Chain (TAC). Toto strategické partnerstvo je významným krokom pre oba projekty a sľubuje […]
Menej ako 1 min. min.

Vývoj blockchainu neustále napreduje a s ním aj potreba inovatívnych riešení pre zlepšenie škálovateľnosti a interoperability. V tomto kontexte prichádza zásadná novinka od The Open Network (TON), ktorá oznámila spoluprácu s technológiou Polygon na uvoľnenie novej siete Layer-2, známej ako TON Applications Chain (TAC). Toto strategické partnerstvo je významným krokom pre oba projekty a sľubuje priniesť nové možnosti pre vývojárov a používateľov.

Polygon, známy svojou schopnosťou poskytovať škálovateľné riešenia pre Ethereum ekosystém, prichádza s Chain Development Kit (CDK) a AggLayer, ktoré sú kľúčovými komponentmi pre nový projekt TAC. CDK umožňuje vývojárom vytvárať vlastné layer-2 blockchainy založené na technológii Polygon, zatiaľ čo AggLayer rieši fragmentáciu blockchainu prostredníctvom interoperability.

TAC je navrhnutý tak, aby umožnil integráciu EVM (Ethereum Virtual Machine) založených decentralizovaných aplikácií do ekosystému TON, čo otvára dvere pre Ethereum vývojárov, aby mohli vytvárať nové programy pre používateľov platformy Telegram. Tento krok je v súlade s trendom v odvetví, kde sa blockchainové spoločnosti snažia o vytvorenie vlastných layer-2 riešení, ako to urobila napríklad burza Coinbase so svojím blockchainom „Base“ alebo OKX so svojím layer-2 „X Layer“.

Pavel Altukhov, zakladateľ TAC, zdôraznil význam Polygonovej EVM kompatibility, AggLayerovej schopnosti prepojiť EVM likviditu, komplexnej podpory nasadenia a odbornosti Polygonu v oblasti EVM pri rozhodovaní o spolupráci. Taktiež poukázal na dynamickú komunitu okolo Polygonu ako na dôležitý faktor v rozhodovacom procese.

Očakáva sa, že TAC výrazne zvýši prístup k likvidite a urýchli adopciu DeFi (decentralizované financie) v ekosystéme TON. Okrem DeFi, TAC otvára cestu pre širokú škálu inovatívnych aplikácií na TON blockchain, ako sú hry a riešenia pre decentralizovanú identitu.

S týmto novým projektom TON pokračuje v rozširovaní svojich kapacít a posilňovaní svojej pozície na trhu. Od svojho spustenia v roku 2020 TON zaznamenal výrazný úspech a rast, čiastočne vďaka integrácii s užívateľským trhom Telegramu. TAC predstavuje ďalší krok v evolúcii TON, ktorý by mohol prispieť k ďalšiemu rozvoju decentralizovaných aplikácií a posilneniu ekosystému TON ako celku.

Vývoj TAC je svedectvom neustáleho pokroku v blockchainovej technológii a jej potenciálu transformovať digitálny svet. S nadchádzajúcim uvoľnením novej siete Layer-2 sa otvárajú nové možnosti pre inovácie a rast, a to nielen pre TON a Polygon, ale pre celý blockchainový priemysel.

Zdroj: cryptopolitan

Príspevok TON Blockchain a Technológia Polygon je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie