Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Toto je úroveň, ktorá môže odraziť Bitcoin opäť nahor

Bitcoin a jeho cena sa opäť dostávajú do centra pozornosti obchodníkov a investorov. Podľa posledných analýz je hranica 52 000 dolárov dôležitým bodom, ktorý môže znovu odraziť cenu Bitcoinu smerom nahor. V tomto článku sa pozrieme na kľúčové úrovne a faktory, ktoré by mohli ovplyvniť pohyb Bitcoinu v najbližších dňoch a týždňoch, a to potom, […]
Menej ako 1 min. min.

Bitcoin a jeho cena sa opäť dostávajú do centra pozornosti obchodníkov a investorov. Podľa posledných analýz je hranica 52 000 dolárov dôležitým bodom, ktorý môže znovu odraziť cenu Bitcoinu smerom nahor. V tomto článku sa pozrieme na kľúčové úrovne a faktory, ktoré by mohli ovplyvniť pohyb Bitcoinu v najbližších dňoch a týždňoch, a to potom, čo po poklese o viac ako štvrtinu maximálnej hodnoty kryptomeny nastal na trhu chaos a negativizmus.

Supertrend

Supertrend indikátor, ktorý je obľúbeným nástrojom medzi technickými analytikmi, ukazuje na možnosť, že cena Bitcoinu dosiahne hranicu 52 000 dolárov. Tento indikátor je často používaný na identifikáciu trendov a potenciálnych bodov obratu. V prípade, že Bitcoin prekoná túto hranicu, môže to signalizovať pokračovanie rastúceho trendu, ktorý by mohol viesť k ďalšiemu posilneniu ceny.

Súčasná situácia

Podľa analýz sa Bitcoin momentálne pohybuje v oblasti silného odporu. Ak by cena dokázala prekonávať túto úroveň, mohla by sa otvoriť cesta k ďalšiemu rastu. Na druhej strane, ak by sa cena neudržala nad touto hranicou, mohli by sme byť svedkami krátkodobej korekcie.

Okrem technickej analýzy je dôležité brať do úvahy aj fundamentálne faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu Bitcoinu. Jedným z hlavných faktorov je regulácia kryptomien po celom svete. V posledných mesiacoch sme svedkami rastúceho záujmu regulačných orgánov o kryptomeny, čo môže mať významný vplyv na ich cenu.

Ďalším dôležitým faktorom je adopcia Bitcoinu veľkými inštitúciami a korporáciami. Stále viac spoločností začína akceptovať Bitcoin ako formu platby alebo ho pridáva do svojho portfólia. Tento trend môže zvýšiť dopyt po Bitcoine, a tým podporiť jeho cenu.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Quo vadis, Bitcoin

Okrem toho, makroekonomické faktory ako inflácia a menová politika centrálnych bánk môžu tiež ovplyvniť cenu Bitcoinu. V prostredí nízkych úrokových sadzieb a vysokej inflácie môžu investori hľadať alternatívne spôsoby ochrany svojho kapitálu, čo môže zvýšiť záujem o Bitcoin. Aj to určí, ako sa bude Bitcoin naďalej správať a akú cestu zvolí v najbližších dňoch a mesiacoch.

Cena Bitcoinu sa v najbližších dňoch a týždňoch môže pohybovať v rámci širšieho pásma volatility. Hranicu 52 000 USD považujeme aj na základe ukazovateľov za kľúčovú úroveň, ktorú je potrebné sledovať. Ak sa cena udrží nad touto úrovňou, môže to signalizovať pokračovanie rastúceho trendu, a zároveň otvoriť cestu k ďalšiemu posilneniu trendu. Na druhej strane stojí zákonitosť, že ak cena klesne pod túto úroveň, mohli by sme byť následne svedkami krátkodobej korekcie.

Je dôležité sledovať nielen technické, ale aj fundamentálne faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu Bitcoinu. Regulácia, adopcia kryptomien a makroekonomické faktory budú hrať kľúčovú úlohu v určovaní budúceho vývoja ceny Bitcoinu. Pevnosť hranice 52 000 dolárov si možno budeme môcť otestovať v praxi. 

The post Toto je úroveň, ktorá môže odraziť Bitcoin opäť nahor appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie