Podle informací BBC byla 32letá žena venku se svými přáteli, když se studentka střední školy rozhodla ukončit svůj život skokem ze střechy nákupního střediska.
ČTĚTE TAKÉ: Riziko kyberšikany s nástupem do školy roste. Jak chránit své dítě a na co si dát pozor?
Kolem 18. hodiny tamního času byly obě ženy se zraněními převezeny do nemocnice. Dívka zde o hodinu později zemřela, krátce poté ohlásili lékaři smrt i u ženy.
Příčina dívčiny sebevraždy není známá, ale před návratem do školy v Japonsku každý rok páchá sebevraždu více osob mladších 18 let než kterýkoli jiný den v roce.
Během roku 2023 spáchalo podle oficiálních statistik v Japonsku sebevraždu 513 dětí, přičemž jako nejběžnější příčina byly uváděny „školní problémy“. Žákům, kteří se nechtějí vrátit do školy, se v Japonsku říká „futoko“, tedy „lidé, kteří nechtějí jít do školy“.
Hlavní důvody, proč se tito futoko vyhýbají škole, zahrnují rodinné okolnosti, osobní problémy s kamarády a šikanu. Během posledních let se úřady a média snaží zvyšovat povědomí veřejnosti o problémech, kterým žáci a studenti v této části roku čelí.
V roce 2020 se v japonské Ósace stalo stejné neštěstí jako o víkendu v Jokohamě. Sedmnáctiletý chlapec skočil ze střechy nákupního střediska a zabil 19letou studentku na ulici. Mladík byl tehdy posmrtně obviněn z neúmyslného zabití, což znamenalo, že by jeho rodina měla odškodnit rodinu dívky; obvinění ale bylo krátce nato staženo.
Japonsko, kde žije asi 125 milionů obyvatel, je jedinou zemí ze států G7, kde je sebevražda hlavní příčinou úmrtí mezi dospívajícími.
MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Jak zabránit šikaně dítěte? Psycholog poradil pět pravidel, jak ji utnout už v zárodku
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.