Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Tržby najväčšieho čipového giganta za druhý štvrťrok vzrástli

Tržby taiwanského výrobcu polovodičov Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) v druhom štvrťroku 2024 výrazne vzrástli. Prekonali pritom prognózy trhu vďaka dopytu po čipoch v odvetví umelej inteligencie (AI). Informujú agentúry Reuters a Bloomberg. TSMC, najväčší zmluvný výrobca čipov na svete, ktorého zákazníkmi sú napríklad Apple a Nvidia, má pod kontrolou viac ako polovicu svetovej produkcie […]
Menej ako 1 min. min.

Tržby taiwanského výrobcu polovodičov Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) v druhom štvrťroku 2024 výrazne vzrástli. Prekonali pritom prognózy trhu vďaka dopytu po čipoch v odvetví umelej inteligencie (AI). Informujú agentúry Reuters a Bloomberg.

TSMC, najväčší zmluvný výrobca čipov na svete, ktorého zákazníkmi sú napríklad Apple a Nvidia, má pod kontrolou viac ako polovicu svetovej produkcie čipov vrátane niektorých najpokročilejších variantov.

Rast AI pomohol spoločnosti prekonať dôsledky pandémie a posunul cenu jej akcií na rekordnú úroveň.

Taiwanský koncern v stredu uviedol, že jeho tržby za jún sa medziročne zvýšili o 33 percent na 207,87 miliardy taiwanských dolárov (5,99 miliardy eur). To znamená, že za celý druhý štvrťrok mal TSMC podľa výpočtov Reuters tržby 673,51 miliardy TWD, čo predstavuje medziročný nárast o 32 percent.

Analytici, ktorých oslovila spoločnosť LSEG SmartEstimate, predpovedajú koncernu tržby v období apríl-jún v priemere 654,27 miliardy TWD.

Tieto údaje prichádzajú niekoľko dní po tom, ako sa trhová hodnota TSMC nakrátko vyšplhala na jeden bilión amerických dolárov (924,73 miliardy eur) vďaka investíciám do dátových centier a zariadení súvisiacich s umelou inteligenciou. Firmy po celom svete sa predháňajú v nákupe čipov, aby vybudovali infraštruktúru podporujúcu AI.

TSMC, najhodnotnejšia verejne obchodovaná spoločnosť v Ázii, vo svojom krátkom výkaze príjmov neposkytla žiadne podrobnosti ani ďalšie usmernenia. Zisk za druhý kvartál má oznámiť 18. júla, keď zároveň aktualizuje svoj výhľad a plány na súčasný tretí štvrťrok a zvyšok roka.

Podľa LSEG SmartEstimate sa očakáva, že TSMC vykáže za druhý štvrťrok 2024 medziročný nárast čistého zisku o 30 percent.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie