Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ukrajinský zástupca chce, aby zbrane od spojencov nepodliehali obmedzeniam

Šéf ukrajinskej prezidentskej kancelárie Andrij Jermak dnes vyzval, aby boli zrušené obmedzenia, ktoré sa vzťahujú na zbrane, ktoré na Ukrajinu dodávajú jej spojenci. Jermak to dnes podľa agentúry Reuters povedal na okraj summitu NATO s tým, že by zrušenie podobných obmedzení “zmenilo pravidlá hry” v boji proti ruským okupantom. Jermak nespomenul obmedzenia stanovené konkrétnymi krajinami. […]
Menej ako 1 min. min.

Šéf ukrajinskej prezidentskej kancelárie Andrij Jermak dnes vyzval, aby boli zrušené obmedzenia, ktoré sa vzťahujú na zbrane, ktoré na Ukrajinu dodávajú jej spojenci. Jermak to dnes podľa agentúry Reuters povedal na okraj summitu NATO s tým, že by zrušenie podobných obmedzení “zmenilo pravidlá hry” v boji proti ruským okupantom.

Jermak nespomenul obmedzenia stanovené konkrétnymi krajinami. K veci sa však vyjadril len niekoľko dní po tom, ako Biely dom zopakoval, že Ukrajina nesmie so zbraňami od Spojených štátov vykonávať útoky hlboko na ruskom území.

Spojené štáty sa takto vyjadrili po ruskom raketovom útoku na kyjevskú detskú nemocnicu, kde sa liečia detskí onkologickí pacienti.

Jermak na verejnom fóre v záverečný deň summitu NATO povedal, že by sa mali zrušiť obmedzenia, ktoré sa týkajú zbraní dodaných Ukrajine a podľa ktorých môžu byť tieto prostriedky použité “pri ukrajinskom území”.

To podľa Jermaka nedáva Kyjevu možnosť na ruské útoky odpovedať. “Nie je možné s nimi bojovať,” pokračoval s tým, že Rusko žiadnym obmedzením nepodlieha a útočí na civilné ciele.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena povoľuje Ukrajine používať zbrane dodané Spojenými štátmi proti cieľom tesne vo vnútri Ruska, ktoré podporujú ruské útočné operácie na Ukrajine. Washington naopak zakazuje používať tieto zbrane na údery hlboko vo vnútri ruského územia.

Jermak dnes tiež uviedol, že Ukrajina je spokojná s výsledkom washingtonského summitu NATO, v ktorého záverečnom vyhlásení sa uvádza, že prijaté rozhodnutia predstavujú most k eventuálnemu členstvu Ukrajiny v aliancii. Ďalším krokom by podľa Jermaka malo byť pozvanie Ukrajiny do NATO.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie