Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

USA a Mexiko budú spolupracovať pri kontrole dovozu ocele z Číny

Spojené štáty budú spolupracovať s Mexikom v záujme odstránenia medzier pri dovoze ocele a hliníka, ktoré Čína a ďalšie krajiny využívajú na obchádzanie dovozných ciel, oznámila v stredu Lael Brainardová, hlavná ekonomická poradkyňa amerického prezidenta Joea Bidena. Informujú agentúry AFP a DPA. Čína vyrába príliš veľa dotovanej ocele, čo vedie k prudkému nárastu jej vývozu, […]
Menej ako 1 min. min.

Spojené štáty budú spolupracovať s Mexikom v záujme odstránenia medzier pri dovoze ocele a hliníka, ktoré Čína a ďalšie krajiny využívajú na obchádzanie dovozných ciel, oznámila v stredu Lael Brainardová, hlavná ekonomická poradkyňa amerického prezidenta Joea Bidena. Informujú agentúry AFP a DPA.

Čína vyrába príliš veľa dotovanej ocele, čo vedie k prudkému nárastu jej vývozu, povedala Brainardová. Oceľ z Mexika sa tak po novom bude môcť do USA dovážať bez cla len vtedy, ak bola roztavená a odliata v Mexiku, USA alebo Kanade. V opačnom prípade by sa v budúcnosti uplatňovali clá vo výške 25 percent.

Čínsky premiér varoval pred “oddelením svetových ekonomík”. Súperenie v technológiach sa vyostruje

Podobne na dovoz hliníka z Mexika, ktorý sa primárne tavil alebo odlieval napríklad v Číne, Bielorusku, Iráne alebo Rusku, sa budú vzťahovať clá vo výške desať percent. Dovoz čínskej ocele a hliníka na americký trh cez Mexiko, čím sa obchádzajú clá, podkopáva americké investície, dodala Brainardová.

Mexiko je teraz povinné poskytnúť colným orgánom USA príslušné doklady o pôvode o oceli a hliníku, ktoré sa majú doviezť do USA. Nové opatrenia znamenajú ďalšiu eskaláciu v už i tak vyostrenom obchodnom konflikte medzi USA a Čínou.

Únia robí s Čínou v mene zelenej dohody družbu 21. storočia

V máji USA oznámili, že na elektromobily z Číny uvalia osobitné stopercentné clá, čo fakticky znamená ich odstránenie z amerického trhu, keďže konečná cena by bola príliš vysoká pre drvivú väčšinu kupujúcich automobilov.

Vláda USA tiež zavádza nové alebo výrazne zvýšené clá na solárne články alebo polovodiče z Číny.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie