Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Útoky na Kyjev nenaznačujú snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôl, tvrdí Pellegrini. Odmieta podporu agresora

Prezident SR Peter Pellegrini v utorok odsúdil ruský raketový útok na najväčšiu detskú nemocnicu na Ukrajine. Zároveň vyjadril ľútosť nad obeťami, ktorých životy si zásah vyžiadal. Uviedol to pred začiatkom summitu Severoatlantickej aliancie (NATO) vo Washingtone. Informoval o tom odbor komunikácie kancelárie prezidenta SR. Ukrajina tvrdí, že ruská armáda v pondelok počas dňa zasiahla nemocnicu […]
Menej ako 1 min. min.

Prezident SR Peter Pellegrini v utorok odsúdil ruský raketový útok na najväčšiu detskú nemocnicu na Ukrajine. Zároveň vyjadril ľútosť nad obeťami, ktorých životy si zásah vyžiadal.

Uviedol to pred začiatkom summitu Severoatlantickej aliancie (NATO) vo Washingtone. Informoval o tom odbor komunikácie kancelárie prezidenta SR.

Ukrajina tvrdí, že ruská armáda v pondelok počas dňa zasiahla nemocnicu Ochmatdyt v Kyjeve strategickou riadenou strelou s plochou dráhou letu Ch-101. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová zase vyhlásila, že nemocnicu zasiahla ukrajinská raketa systému protivzdušnej obrany NASAMS.

Všestranná pomoc

Ruské pondelkové útoky na ukrajinskú metropolu si vyžiadali najmenej 27 obetí a 117 zranených, po ľuďoch uviaznutých v troskách stále pátrajú stovky záchranárov a dobrovoľníkov.

“Je to veľká tragédia a veľké nešťastie pre všetky obete, zranených a ich rodiny,” povedal Pellegrini v súvislosti s útokom na nemocnicu.

Rusko bezohľadne útočí na civilné ciele na Ukrajine, tvrdí Borrell. Verí, že zodpovední sa dostanú pred súd

“Takéto útoky nenaznačujú snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôl. Ale ak sa o to nepokúsime, počet obetí bude narastať nielen na fronte, ale aj v radoch civilného obyvateľstva a Ukrajina bude z mesiaca na mesiac čoraz viac decimovanou krajinou,” uviedol Pellegrini.

Zopakoval, že všestranná pomoc Ukrajine, do ktorej je SR zapojená od začiatku vojny viac ako niektoré veľké a ekonomicky silné štáty, musí ísť ruka v ruke so snahou svetového spoločenstva o zastavenie paľby.

Rozvážna zahraničná politika

“Našou spoločnou snahou by malo byť rokovanie o mieri. Túžba po mieri totiž neznamená podporu agresora,” zdôraznil slovenský prezident.

Vo Washingtone sa plánuje stretnúť so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Pellegrini sa ho podľa svojich slov bude pýtať na jeho víziu ukončenia konfliktu na Ukrajine.

Pellegrini: Svätí Cyril a Metod položili základný kameň našej kultúry

Pellegrini vyjadril presvedčenie, že rozvážna zahraničná politika môže byť v budúcnosti výhodou a Slovensko vďaka nej môže byť krajinou, ktorá prispeje k zmiereniu medzi Západom a Východom.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie