Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

V bojoch už padlo alebo sa zranilo vyše 60 percent bojovníkov Hamasu, tvrdí Galant

Izraelský minister obrany Joav Galant v stredu uviedol, že pri izraelskej ofenzíve v Pásme Gazy bolo zabitých alebo zranených viac ako 60 percent bojovníkov palestínskeho militantného hnutia Hamas. Informuje o tom agentúra Reuters a denník Jerusalem Post. Galant sa v príhovore v izraelskom parlamente taktiež zmienil o tom, že Izraelu sa podarilo rozložiť väčšinu z 24 práporov Hamasu, […]
Menej ako 1 min. min.

Izraelský minister obrany Joav Galant v stredu uviedol, že pri izraelskej ofenzíve v Pásme Gazy bolo zabitých alebo zranených viac ako 60 percent bojovníkov palestínskeho militantného hnutia Hamas. Informuje o tom agentúra Reuters a denník Jerusalem Post.

Galant sa v príhovore v izraelskom parlamente taktiež zmienil o tom, že Izraelu sa podarilo rozložiť väčšinu z 24 práporov Hamasu, ktorými disponovalo vojenské krídlo hnutia pred začiatkom izraelskej ofenzívy v Pásme Gazy.

Izrael podnikol raziu v sídle úradu OSN v Gaze, ktoré podľa armády využíval Hamas

“Operácie uskutočnené izraelskými ozbrojenými silami doteraz viedli k eliminácii viac ako 14-tisíc teroristov a kolaps vojenských štruktúr Hamasu je toho dôkazom. Všetky akcie budú vykonané v súlade s právom a v súlade s operačnými cieľmi,” uviedol Galant v Knesete.

Izrael je vo vojne s palestínskym militantným hnutím od októbra minulého roka, keď bojovníci Hamasu zaútočil na oblasti Izraela v okolí Pásma Gazy, kde uniesli 250 a zabili ďalších 1100 ľudí.

Izrael následne spustil ofenzívu v Pásme Gazy s cieľom úplne zničiť Hamas.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie