Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

V Česku nastal po uvoľnení pravidiel hypotekárny boom. Zmierni sa napokon úverová drezúra aj na Slovensku?

Ak chcete u nás získať hypotéku, banka si vás „preklepne“ zo všetkých strán. Skontroluje váš pravidelný príjem, pozrie sa, či ste v minulosti nemali problémy so splácaním svojich záväzkov a dokonca aj na to, či náhodou nestávkujete. Pri výške úveru je to potom ešte komplikovanejšie. Hypotéku nedostanete v objeme, v akom by ste chceli, rozhodne ňou […]
Menej ako 1 min. min.

Ak chcete u nás získať hypotéku, banka si vás „preklepne“ zo všetkých strán. Skontroluje váš pravidelný príjem, pozrie sa, či ste v minulosti nemali problémy so splácaním svojich záväzkov a dokonca aj na to, či náhodou nestávkujete.

Pri výške úveru je to potom ešte komplikovanejšie. Hypotéku nedostanete v objeme, v akom by ste chceli, rozhodne ňou nezaplatíte celý vysnívaný byt a obmedzená je aj výška mesačnej splátky. 

V kombinácii s rastúcimi úrokovými sadzbami a drahými nehnuteľnosťami sa preto na Slovensku v ostatných rokoch ochladil apetít po novom bývaní. Jemné oživenie trhu štatistiky zaznamenali až od začiatku tohto roka.

V krajine, s ktorou sme pred pár desiatkami rokov tvorili spoločný štát, je pritom situácia voči budúcim dlžníkom o čosi prívetive…

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie