Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

V Rusku odtajnili dokument o pláne Francúzska vyslať vojakov na Ukrajinu

Zahraničná spravodajská služba (SVR) Ruska odtajnila správu od agenta pod pseudonymom „Felix“ o príprave vyslania francúzskeho vojenského kontingentu na Ukrajinu v marci 2024. Šifrovaná správa bola uverejnená v časopise „Razvedčik“. Francúzsky prezident Emmanuel Macron niekoľkokrát zopakoval, že nevylučuje možnosť vyslania francúzskych vojakov na Ukrajinu, ak Rusko „prelomí frontové línie“ a dostane zodpovedajúcu žiadosť z Kyjeva. […]
Menej ako 1 min. min.

Zahraničná spravodajská služba (SVR) Ruska odtajnila správu od agenta pod pseudonymom „Felix“ o príprave vyslania francúzskeho vojenského kontingentu na Ukrajinu v marci 2024.

Šifrovaná správa bola uverejnená v časopise „Razvedčik“.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron niekoľkokrát zopakoval, že nevylučuje možnosť vyslania francúzskych vojakov na Ukrajinu, ak Rusko „prelomí frontové línie“ a dostane zodpovedajúcu žiadosť z Kyjeva. Podľa neho „mnohé krajiny“ s prístupom Paríža o možnom rozmiestnení jednotiek na kontinente súhlasili.

„Francúzska armáda je znepokojená zvýšeným počtom Francúzov zabitých na ukrajinskom fronte. Poznamenáva sa, že len pri zničení miesta dočasnej dislokácie cudzincov pri Charkove 17. januára tohto roku ruskými ozbrojenými silami boli zabité „desiatky francúzskych občanov“ a odvtedy sa „takéto útoky stali v ukrajinskom konflikte normou“, uvádza sa v texte správy.

Rezident „Felix“ objasnil, že počet strát medzi žoldniermi z Francúzska prekročil psychologicky významný prah a nebol zverejnený, aby sa predišlo nepokojom v spoločnosti. Velenie francúzskej armády sa tiež obáva nespokojnosti medzi aktívnymi dôstojníkmi na strednej pozícii, ktorých je medzi mŕtvymi „neúmerne veľa“ a už v tejto fáze sa zaznamenávajú problémy s hľadaním „dobrovoľníkov“ na rotáciu na Ukrajine.

„Napriek tomu podľa dostupných údajov sa francúzsky kontingent stále pripravuje na vyslanie na Ukrajinu. V počiatočnej fáze to bude asi 2000 mužov. Francúzsky rezort obrany sa obáva, že taká významná vojenská jednotka nebude môcť byť bez povšimnutia presunutá a umiestnená na Ukrajine. Stane sa tak prioritným legitímnym cieľom útokov zo strany ruských ozbrojených síl,“ píše sa v správe.

V Rusku odtajnili dokument o pláne Francúzska vyslať vojakov na Ukrajinu

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie