Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Vláda odklepla prvý Rážov balík strategických stavieb. Je v ňom aj cesta do Žiliny či úseky na juhu

Rýchlejšia príprava a výstavba diaľnic, železníc, ale aj nemocníc či priemyselných parkov. To si vláda sľubuje od nového zákona, ktorý v zrýchlenom konaní schválil parlament ešte v apríli. Následne musel aj kvôli nemu prelomiť prezidentské veto od Zuzany Čaputovej, ktorá videla v častiach zákona možný nesúlad s Ústavou. Strategické investície chce Ráž aj na súkromnom […]
Menej ako 1 min. min.

Rýchlejšia príprava a výstavba diaľnic, železníc, ale aj nemocníc či priemyselných parkov. To si vláda sľubuje od nového zákona, ktorý v zrýchlenom konaní schválil parlament ešte v apríli.

Následne musel aj kvôli nemu prelomiť prezidentské veto od Zuzany Čaputovej, ktorá videla v častiach zákona možný nesúlad s Ústavou.

Strategické investície chce Ráž aj na súkromnom pozemku, parlament prelomil veto prezidentky

V stredu mala vláda na stole prvú veľkú várku projektov, ktoré nadobudli status strategickej investície. Išlo o 10 diaľničných a šesť železničných projektov.

Minister Jozef Ráž hovorí o stavbách, ktoré by sa mali dokončiť skôr

Okrem sľubovaných priorít ako posledný úsek diaľnice do Košíc medzi Turanmi a Hubovou či kysuckej D3 sa však do zoznamu dostali aj iné menej očakávané stavby.

Jednou z nich je napríklad žilinský privádzač pre Rajeckú dolinu za viac než 60 miliónov eur či dva úseky rýchlostnej cesty v polprofile neďaleko Rimavskej Soboty. Prvý balíček schválila vláda s pripomienkami na stredajšom rokovaní.

Podľa Ráža by sa príprava týchto diaľnic mohla zrýchliť zo súčasných osem rokov na polovicu. „Najviac z neho budú benefitovať projekty na začiatku prípravy. Tých sa totiž bude týkať všetkých päť oblastí legislatívnej zmeny,“ povedal po rokovaní vlády.  

Érsekove diaľnice sú späť

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie