Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Vláda USA poskytne viac ako miliardu dolárov na podporu výroby elektromobilov

Administratíva amerického prezidenta Joa Bidena udelí granty vo výške 1,7 miliardy amerických dolárov (1,57 miliardy eur) na podporu výroby elektrických vozidiel. Informuje agentúra AP. Ministerstvo energetiky udelí granty na vytvorenie alebo udržanie tisícov pracovných miest a na podporu komunít závislých na výrobe automobilov, ktorá dlhodobo poháňa americkú ekonomiku, uviedol vo štvrtok Biely dom. Osobitný vzťah Británie […]
Menej ako 1 min. min.

Administratíva amerického prezidenta Joa Bidena udelí granty vo výške 1,7 miliardy amerických dolárov (1,57 miliardy eur) na podporu výroby elektrických vozidiel. Informuje agentúra AP.

Ministerstvo energetiky udelí granty na vytvorenie alebo udržanie tisícov pracovných miest a na podporu komunít závislých na výrobe automobilov, ktorá dlhodobo poháňa americkú ekonomiku, uviedol vo štvrtok Biely dom.

Osobitný vzťah Británie s USA je silnejší ako kedykoľvek predtým. Vznikol za ťažkých okolností, vraví Starmer

Okrem štátov Michigan, Pensylvánia a Georgia, kde sa v novembri očakávajú kľúčové súboje o post prezidenta, budú granty smerovať aj do zariadení v Ohiu, Illinois, Indiane, Marylande a Virgínii.

Granty pokryjú širokú škálu automobilového dodávateľského reťazca vrátane elektrických motocyklov a školských autobusov či nákladných áut.

Podľa prezidenta Bidena táto investícia vytvorí tisíce dobre platených pracovných miest.

Budúcnosť USA

Granty, financované z prelomového klimatického zákona z roku 2022, pomôžu splniť záväzok zabezpečiť budúcnosť automobilového priemyslu v Amerike, povedal Biden.

Oznámenie o grante prichádza v čase, keď Biden odmieta výzvy na odstúpenie po katastrofálnej diskusii s protikandidátom Donaldom Trumpom minulý mesiac. Prezident priznal svoj slabý výkon, no tvrdí, že mal len “zlý deň”, aj keď mnohí demokrati mu odmietli dať plnú dôveru.

Veľká predvolebná debata v USA: Trump bol živelný a Biden neistý. Preberali vek aj vojnu na Ukrajine

“Pre výrobnú komunitu nie je nič ťažšie ako stratiť pracovné miesta v dôsledku zahraničnej konkurencie a meniaceho sa priemyslu,” povedala ministerka energetiky Jennifer Granholmová, bývalá guvernérka štátu Michigan.

Aj keď konkurenti ako Čína vo veľkom investujú do výroby elektrických vozidiel, granty oznámené vo štvrtok pomôžu “zabezpečiť, že náš automobilový priemysel zostane konkurencieschopný, a to v komunitách a s pracovnou silou, ktorá podporuje automobilový priemysel po celé generácie,” dodala Granholmová.

Zapojenie súkromného sektora

Nové granty dopĺňajú investície súkromného sektora vo výške 177 miliárd amerických dolárov do výroby elektrických vozidiel a batérií od nástupu Bidena do úradu, pripomenula Granholmová.

Ročná spotreba Turecka. Dátové centrá a elektromobily výrazne zvyšujú dopyt po elektrine v Spojených štátoch

Ak budú granty dokončené podľa plánu, vybrané projekty vytvoria viac ako 2900 pracovných miest a pomôžu zabezpečiť, aby sa vo všetkých 11 zariadeniach udržalo približne 15-tisíc zamestnancov, uviedol Biely dom.

Doprava predstavuje najväčší zdroj emisií skleníkových plynov v USA a Biden urobil z elektrických vozidiel kľúčovú súčasť svojej klimatickej agendy.

Kto dostane finančnú podporu

Medzi spoločnosti, ktoré by mali získať financie, patrí Blue Bird Body Co., ktorá dostane takmer 80 miliónov amerických dolárov na premenu závodu v Georgii, ktorý sa predtým používal na výrobu dieselových motorov.

Fiat Chrysler dostane takmer 335 miliónov amerických dolárov na prestavbu nečinného montážneho závodu v Illinois na výrobu elektrických vozidiel a 250 miliónov amerických dolárov  v samostatnom grante na prestavbu závodu na výrobu prevodoviek v Indiane na výrobu elektrických pohonných modulov pre elektrické vozidlá.

Stellantis rozšíri rad hybridných vozidiel, aby uspokojil rastúci dopyt

General Motors získa 500 miliónov amerických dolárov na prestavbu montážneho závodu v Lansingu v štáte Michigan na výrobu elektromobilov.

Aj Harley-Davidson dostane 89 miliónov amerických dolárov, na rozšírenie závodu v Pensylvánii na výrobu elektrických motocyklov a Volvo Group dostane 208 miliónov amerických dolárov na modernizáciu troch fabrík.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie