Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Vláda vzala na vedomie vyrozumenie verejného ochrancu práv v súvislosti s faktúrami za štátnu karanténu

Vláda vzala na stredajšom zasadnutí na vedomie informáciu o zaslaní vyrozumenia verejného ochrancu práv (VOP) Róberta Dobrovodského v súvislosti s faktúrami za náklady súvisiace s tzv. povinnou štátnou karanténou. Ombudsman vo vyrozumení upozornil na nezákonnú povahu faktúr. Zároveň požiadal o prehodnotenie vymáhania úhrady týchto nákladov zo strany ministerstva vnútra. Šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok má […]
Menej ako 1 min. min.

Vláda vzala na stredajšom zasadnutí na vedomie informáciu o zaslaní vyrozumenia verejného ochrancu práv (VOP) Róberta Dobrovodského v súvislosti s faktúrami za náklady súvisiace s tzv. povinnou štátnou karanténou.

Ombudsman vo vyrozumení upozornil na nezákonnú povahu faktúr. Zároveň požiadal o prehodnotenie vymáhania úhrady týchto nákladov zo strany ministerstva vnútra. Šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok má do 4. septembra predložiť na rokovanie vlády v tejto veci návrh stanoviska.

Vláda odklepla prvý Rážov balík strategických stavieb. Je v ňom aj cesta do Žiliny či úseky na juhu

“Daný krok oceňujem a pevne verím, že v septembri budú prijaté ďalšie kroky vlády k zastaveniu vymáhania poplatkov za karanténu,” reagoval Dobrovodský.

Hovorca VOP Branislav Gigac priblížil, že bývalý minister vnútra Ivan Šimko nevyhovel v lete 2023 odporúčaniam ombudsmana ukončiť vymáhanie faktúr za štátnu karanténu. Aj z tohto dôvodu sa VOP obrátil na nové, súčasné vedenie rezortu vnútra, kde na základe vzájomných rokovaní a pracovných stretnutí prišlo k prísľubu riešenia problému. “Napriek tomu rezort vnútra pokračuje v súdnych sporoch a pohľadávky postúpil Slovenskej konsolidačnej, a. s., ktorá naďalej pokračuje v ich vymáhaní,” dodal hovorca.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie