Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Volby by vyhrálo ANO, ukazuje nejnovější průzkum. Do Sněmovny by proklouzla i TOP 09

Komunisté by v květnovém volebním modelu získali čtyři procenta, s podporou 3,5 procenta následovalo PRO 2022 a také SOCDEM. Přísaha by měla tři procenta, KDU-ČSL dvě procenta a Trikolora a Zelení shodně 1,5 procenta. ČTĚTE TAKÉ: Paříž v noci po volbách zachvátily nepokoje. Macron vsadil na menší zlo levice, míní Zlámalová Ze stran, které by se […]
Menej ako 1 min. min.

Komunisté by v květnovém volebním modelu získali čtyři procenta, s podporou 3,5 procenta následovalo PRO 2022 a také SOCDEM. Přísaha by měla tři procenta, KDU-ČSL dvě procenta a Trikolora a Zelení shodně 1,5 procenta.

ČTĚTE TAKÉ: Paříž v noci po volbách zachvátily nepokoje. Macron vsadil na menší zlo levice, míní Zlámalová

Ze stran, které by se v květnu dostaly do Sněmovny, ve srovnání s dubnem výrazněji oslabilo SPD, ztratilo 2,5 procentního bodu. Naopak dál mírně rostly preference STAN, nárůst zaznamenala po dubnovém propadu na 3,5 procenta i TOP 09, v květnu by ji volilo 5,5 procenta lidí. ODS si polepšila o 1,5 procentního bodu.

Spolu by získalo 99 křesel

Strany aktuální vládní koalice (ODS + TOP 09 + KDU-ČSL + STAN + Piráti) mají v součtu podporu 40,5 procenta potenciálních voličů. Bez sestavení předvolebních koalic by získaly 99 poslaneckých křesel. Hnutí ANO by mělo 79 mandátů a SPD 22.

Voleb do Poslanecké sněmovny by se v květnu určitě zúčastnilo 50 procent lidí. Dalších deset procent dotázaných účast zvažuje. Ochota zúčastnit se voleb oproti průzkumu v dubnu mírně klesla, uvedl Median.

Svou účastí i volenou stranou si bylo jisto v květnu 45,5 procenta respondentů, 37,5 procenta dotázaných půjde volit, ale zatím nejsou pevně rozhodnuti o tom, kterou stranu. Svou účastí ani volenou stranou si není jistých 11 procent respondentů a šest procent ví, koho by v případných volbách volili, ale nejsou si jistí, zda by k volbám dorazili.

„S ohledem na nezakotvenost více než poloviny voličů není vhodné predikovat, která ze stran se ziskem okolo pěti procent by se nyní dostala do Poslanecké sněmovny,“ uvedli autoři průzkumu.

Median v průzkumu mezi 6. a 31. květnem oslovil 1 013 lidí starších 18 let. Statistická chyba je půl procentního bodu u menších stran a až 3,5 procentního bodu u nejsilnějších stran.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Jméno eurokomisaře oznámíme do konce července, sliboval Fiala. Teď své výroky mírní

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie