Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Vrahovia detí sú odpad ľudstva, odkazuje šéf českej diplomacie do Moskvy. Tlmočiť to má ruský veľvyslanec

Česko si v súvislosti s pondelkovým útokom Ruska na detskú nemocnicu v Kyjeve predvolalo ruského veľvyslanca Alexandra Zmejevského. V utorok to na sociálnej sieti X uviedol český minister zahraničných vecí Jan Lipavský. “Rozhodol som o predvolaní ruského veľvyslanca. Vrahovia, ktorí útočia na deti v nemocnici, sú odpadom ľudstva. Dostal pokyn to v Moskve odkázať,” napísal […]
Menej ako 1 min. min.

Česko si v súvislosti s pondelkovým útokom Ruska na detskú nemocnicu v Kyjeve predvolalo ruského veľvyslanca Alexandra Zmejevského. V utorok to na sociálnej sieti X uviedol český minister zahraničných vecí Jan Lipavský.

“Rozhodol som o predvolaní ruského veľvyslanca. Vrahovia, ktorí útočia na deti v nemocnici, sú odpadom ľudstva. Dostal pokyn to v Moskve odkázať,” napísal Lipavský.

Protest Česka tlmočil Zmejevskému podľa servera Seznam Zprávy ministrov námestník Jan Marian. Po odchode z Černínskeho paláca ruský veľvyslanec podľa servera opakoval, že to nebola ruská, ale ukrajinská strela. Stretnutie na ministerstve podľa neho prebiehalo “ako obvykle”.

Nevyzerá to, že by si Rusko chcelo sadnúť za rokovací stôl, povedal prezident Pellegrini

Rezort si ruského veľvyslanca za tento rok predvolal už viackrát, napríklad v máji po kybernetických útokoch Ruska v Českej republike či vo februári po úmrtí lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného.

Pondelkové ruské útoky na ukrajinské hlavné mesto Kyjev si vyžiadali najmenej 27 obetí a 117 zranených. Ukrajina celkovo hlási najmenej 37 úmrtí a 170 zranených v krajine. Jeden z náletov zasiahol aj detskú nemocnicu v hlavnom meste. Ukrajina označila útok na nemocnicu za cielený, pretože videozáznam podľa nej zachytáva riadenú raketu, ako sa blíži k budove. Rusko však tvrdí, že nemocnicu zasiahla strela z ukrajinského systému protivzdušnej obrany NASAMS.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie