Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Výsledok volieb vo Francúzsku je pre rating krajiny negatívny, hlási agentúra Moody‘s

Výsledok parlamentných volieb vo Francúzsku je pre rating druhej najväčšej ekonomiky Európskej únie negatívny. Uviedla to v utorok ratingová agentúra Moody‘s, podľa ktorej bude prijímanie potrebných rozhodnutí, a najmä splnenie prísľubu znížiť dlh a rozpočtový deficit, náročné. Informovala o tom agentúra Reuters. Krajne pravicové Národné združenie Marine Le Penovej síce voľby nakoniec nevyhralo, ani jedna […]
Menej ako 1 min. min.

Výsledok parlamentných volieb vo Francúzsku je pre rating druhej najväčšej ekonomiky Európskej únie negatívny. Uviedla to v utorok ratingová agentúra Moody‘s, podľa ktorej bude prijímanie potrebných rozhodnutí, a najmä splnenie prísľubu znížiť dlh a rozpočtový deficit, náročné. Informovala o tom agentúra Reuters.

Krajne pravicové Národné združenie Marine Le Penovej síce voľby nakoniec nevyhralo, ani jedna z troch najsilnejších strán však nemá väčšinu. “Vzhľadom na komplikácie, ktorým akákoľvek budúca vláda bude čeliť, sa v roku 2025 pravdepodobne nedočkáme fiškálnej konsolidácie postavenej na znižovaní výdavkov,” uviedla Moody‘s. Potvrdila tak obavy, ktoré deň predtým dala najavo aj ratingová agentúra S&P Global. Moody‘s neočakáva riešenie vysokého dlhu a rozpočtového deficitu ani prostredníctvom zvýšenia daní.

“Výsledky volieb tak majú na vývoj ratingu negatívny vplyv,” uviedla agentúra. Tá drží rating Francúzska na úrovni Aa2 so stabilným výhľadom. To je o jeden stupeň vyšší rating než v prípade S&P aj Fitch.

Vzhľadom na výdavkovú trajektóriu Francúzsko pravdepodobne nebude schopné dostať rozpočtový deficit pod 4 % hrubého domáceho produktu (HDP) skôr ako v roku 2027. Navyše, dlh, ktorý dosahuje približne 110 % HDP, bude pokračovať v raste, dodala ratingová agentúra Moody‘s.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie