Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Zacharovová vysvetlila, ako to bolo s detskou nemocnicou v Kyjeve

www.slovanskenoviny.sk/rss Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová komentovala pokusy kyjevského režimu obviniť Rusko z úmyselných útokov na civilné ciele. Pripomenula, že 8. júla v reakcii na opakované pokusy Ozbrojených síl Ukrajiny spôsobiť škody ruským podnikom bol vykonaný útok vysoko presnými zbraňami dlhého doletu na vojenské zariadenia na Ukrajine. Medzi nimi: závody Artem a Antonov a konštrukčná […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová komentovala pokusy kyjevského režimu obviniť Rusko z úmyselných útokov na civilné ciele. Pripomenula, že 8. júla v reakcii na opakované pokusy Ozbrojených síl Ukrajiny spôsobiť škody ruským podnikom bol vykonaný útok vysoko presnými zbraňami dlhého doletu na vojenské zariadenia na Ukrajine.

Medzi nimi: závody Artem a Antonov a konštrukčná kancelária Luch v Kyjeve; podniky „Dnepr“ a „Yuzhmash“ v Dnepropetrovsku; závod na výrobu ťažkého strojárstva v Kramatorsku a ďalšie.

Rusko tvrdí, že na Ukrajine útočilo na vojenskú infraštruktúru

„Ciele útoku boli splnené. Boli zasiahnuté stanovené ciele,“ uviedol ruský rezort obrany s tým, že išlo o reakciu na ukrajinské útoky na Rusko. Z ruskej Belgorodskej oblasti v pondelok ráno hlásili po ukrajinskom ostreľovaní jedného mŕtveho a troch zranených. Ruské ministerstvo obrany v pondelok zároveň poprelo tvrdenia, že jeho sily úmyselne útočili na civilnú infraštruktúru na Ukrajine.

Zacharovová poznamenala, že ide o hrubé porušenie medzinárodného humanitárneho práva. A pokusy Kyjeva využiť tragédiu s detskou nemocnicou na propagandistické účely opäť potvrdzujú jej neľudskú nacistickú podstatu, dodala zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Zacharovová vysvetlila, ako to bolo s detskou nemocnicou v Kyjeve je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie