Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Zástupcovia Európskej Komisie navštívili Trenčín. Diskutovali o eurofondoch a prípravách na Európske hlavné mesto kultúry 2026

Vedenie mesta informovalo zástupcov EK aj o príprave rekonštrukcie budovy železničnej stanice v Trenčíne, ktorá by mala byť hotová práve počas kľúčového roka 2026.
Menej ako 1 min. min.

10.7.2024 (SITA.sk) – V rámci výjazdového rokovania navštívili mesto Trenčín zástupcovia Európskej komisie (EK) pre regionálny rozvoj Pascal Boijmans, Katarína Prokopič a Eva Wenigová, ktorí sa stretli s primátorom mesta Richardom Rybníčkom. Zaujímali sa o realizované investície z eurofondov, ale aj o priebeh príprav na Európske hlavné mesto kultúry 2026, na čo sú vyčlenené peniaze z Programu Slovensko.

Ako informovala hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová, navštívili aj vynovenú synagógu a Hviezdu, ktorej premena bola rovnako realizovaná z financií Európskej únie.

Zástupcovia navštívili viaceré miesta

Po prehliadke átria Mestskej veže a prác na Hviezdoslavovej ulici, navštívili zástupcovia Pascal Boijmans, Katarína Prokopič a Eva Wenigová spolu s vedením mesta aj novú synagógu a Centrum kultúrno-kreatívneho priemyslu Hviezda, ktoré bolo zrealizované tiež z financií Európskej únie.

Vypočuli si aj prezentáciu projektu Trenčín Si Ty. Primátor mesta Richard Rybníček spoločne s viceprimátorom Patrikom Žákom uviedli, že všetky realizované projekty, ako aj tie, ktoré sa budú realizovať v ďalšom období, sú súčasťou dlhodobého strategického plánovania rozvoja mesta.

“Primátor prízvukoval, že súčasťou plánovania je aj riešenie dopravnej situácie v meste, ktoré priamo súvisí s rekonštrukciou starého cestného mosta, ako aj potreby preložky štátnej cesty I/61 vedúcej cez centrum Trenčína. Podľa jeho slov je práve projekt Trenčín Si Ty ukážkovým príkladom práce na Integrovanej územnej stratégii Mestskej funkčnej oblasti Trenčín, pričom zástupcov komisie informoval, že sa bude ďalej intenzívne snažiť, aby sa najmä prípravné práce na dokumentáciách v súvislosti s preložkou štátnej cesty zo strany ministerstva dopravy nezastavili,” doplnila Erika Ságová.

Rekonštrukcia budovy železničnej stanice

Vedenie mesta informovalo zástupcov EK aj o príprave rekonštrukcie budovy železničnej stanice v Trenčíne, ktorá by mala byť hotová práve počas kľúčového roka 2026. Z dôvodu získaného titulu Európske hlavné mesto kultúry 2026 si záväzok zrealizovať rekonštrukciu stanice dala aj súčasná vláda.

Zástupcovia sa vedenia mesta pýtali aj na procesy vedúce k realizácii projektov, ktoré im objasnil projektový manažér, gestor Integrovanej územnej stratégie Mestskej funkčnej oblasti Trenčín Milan Ovseník. Zdôraznil, že niektoré procesy pri schvaľovaní zo strany MIRRI SR sa zjednodušili, pričom upozornil aj na možné riziká súvisiace s procesom implementácie v neprospech prijímateľov.

“Kľúčovú rolu pre úspešné čerpanie zdrojov z Programu Slovensko budú zohrávať aj odborníci z Úradu pre verejné obstarávanie a ich promptnosť pri posudzovaní postupov pri verejných obstarávaniach,” dodal trenčiansky primátor Richard Rybníček. Zároveň ocenil zjednodušenie zákona o verejnom obstarávaní, ktoré predložil minister Richard Raši.

Viac k témam: Eurofondy, Európske hlavné mesto kultúry 2026, hovorkyňa mesta Trenčín, Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Operačný program Slovensko, Program Slovensko, Rekonštrukcia, Výjazdové rokovanie, Zákon o verejnom obstarávaní
Zdroj: SITA.sk – Zástupcovia Európskej Komisie navštívili Trenčín. Diskutovali o eurofondoch a prípravách na Európske hlavné mesto kultúry 2026 © SITA Všetky práva vyhradené.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie