Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Zistenie HN: V koalícii je tlak na zrušenie výhod pre živnostníkov. Chceme to ustáť, hovorí pre HN Danko

Živnostníkov v budúcom roku môžu opäť čakať zmeny. Keďže vláda v súčasnosti hľadá, z čoho vyskladá plánovaný 1,4-miliardový konsolidačný balíček, dá sa predpokladať, že pre nich nebudú potešujúce. Zvýšenie limitu pre paušálne výdavky, ktorými si živnostníci môžu znížiť základ dane, bolo jednou z najpozitívnejšie vnímaných legislatívnych zmien, ktorú sa podarilo presadiť koaličnej SNS ešte počas tretej Ficovej […]
Menej ako 1 min. min.

Živnostníkov v budúcom roku môžu opäť čakať zmeny. Keďže vláda v súčasnosti hľadá, z čoho vyskladá plánovaný 1,4-miliardový konsolidačný balíček, dá sa predpokladať, že pre nich nebudú potešujúce.

Zvýšenie limitu pre paušálne výdavky, ktorými si živnostníci môžu znížiť základ dane, bolo jednou z najpozitívnejšie vnímaných legislatívnych zmien, ktorú sa podarilo presadiť koaličnej SNS ešte počas tretej Ficovej vlády. Od roku 2017 sa ich sadzba zvýšila zo 40 na 60 percent z úhrnu príjmov a stúpol tiež ročný limit z 5 040 eur na 20-tisíc eur.

Nad tým, či takéto nastavenie zostane v platnosti, však visí otáznik. Súčasná vládna koalícia aj vo svojom programovom vyhlásení píše o tom, že zváži možnosti úpravy limitu paušálnych výdavkov pre podnikateľov. 

Podľa šéfa koaličnej SNS Andreja Danka sú živnostníci v súčasnosti predmetom diskusie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie