Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Zmizelého horolezce našli po 22 letech. Tělo se v Andách zachovalo s oděvem i botami

Horolezec William Stampfl nalezl pod Huascaránem smrt před více než dvěma dekádami. Všeobecně se soudí, že zahynul v lavině. Jeho tělo objevili minulý pátek ve výšce 5 200 metrů, tedy více než kilometr a půl výškového rozdílu pod vrcholem. MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Český turista zemřel v Alpách. Za dva dny v nich vyhaslo pět životů, […]
Menej ako 1 min. min.

Horolezec William Stampfl nalezl pod Huascaránem smrt před více než dvěma dekádami. Všeobecně se soudí, že zahynul v lavině. Jeho tělo objevili minulý pátek ve výšce 5 200 metrů, tedy více než kilometr a půl výškového rozdílu pod vrcholem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Český turista zemřel v Alpách. Za dva dny v nich vyhaslo pět životů, většina u stejné hory

Díky konzervaci ve sněhu a ledu se jeho tělo zachovalo i s botami, mačkami a oděvem. Měl u sebe i řidičský průkaz a cestovní pas.

„Co bylo před lety pohřbeno, se teď dostává na povrch,“ řekl jeden ze strážců huascaránského parku Edson Ramírez. Narážel tím na fakt, že v posledním desetiletí se zrychlil ústup andských ledovců a v nižších nadmořských výškách led odtává.

V Peru leží více než dvě třetiny světových ledovců náležících do tropického pásma. Podle loňských údajů peruánské vlády však země za posledních šest dekád vlivem oteplování planety přišla o více než polovinu objemu svých ledovců.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Kladivem napadl na Litoměřicku několik lidí. Recidivista za řádění dostal šest let

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie