Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Zomrel chlapec z kyjevskej detskej nemocnice zasiahnutej ruskou raketou

Zomrel chlapček, zranený pri pondelkovom ruskom útoku na kyjevskú nemocnicu Ochmatdyt, ktorú zasiahla ruská letecká strela s plochou dráhou letu Ch-101.  Smrť chlapca ako prvej detskej obete ruského útoku na najväčšiu detskú nemocnicu na Ukrajine dnes oznámil ukrajinský minister zdravotníctva Viktor Ljaško, ktorého vyjadrenie citovali ukrajinské médiá. Pondelkový ruský útok si podľa Kyjeva vyžiadal po […]
Menej ako 1 min. min.

Zomrel chlapček, zranený pri pondelkovom ruskom útoku na kyjevskú nemocnicu Ochmatdyt, ktorú zasiahla ruská letecká strela s plochou dráhou letu Ch-101. 

Smrť chlapca ako prvej detskej obete ruského útoku na najväčšiu detskú nemocnicu na Ukrajine dnes oznámil ukrajinský minister zdravotníctva Viktor Ljaško, ktorého vyjadrenie citovali ukrajinské médiá. Pondelkový ruský útok si podľa Kyjeva vyžiadal po celej krajine štyri desiatky mŕtvych a takmer dve stovky zranených.

Detská obeť

“Bohužiaľ, máme prvú detskú obeť z radov pacienta, ktorí boli v nemocnici Ochmatdyt počas teroristického útoku z 8. júla. Zomrel chlapček, ktorý v čase, keď nemocnicu zasiahla raketa, bol na jednotke intenzívnej starostlivosti. Potom ho previezli do inej kyjevskej nemocnice,” napísal minister na facebooku.

Kyjev oznámil vyšetrovanie ďalšieho prípadu zabíjania zajatých ukrajinských vojakov

Ruská raketa poničila jednu z budov špecializovanej detskej nemocnice Ochmelit, kde podľa kyjevských úradov zahynuli dvaja ľudia a ďalších 32 bolo zranených.

Útok na nemocnicu je pokladaný za vojnový zločin, pripomenul list Ukrajinska pravda na svojom webe. Denník poznamenal, že ďalších sedem ľudí, vrátane dvoch pacientok, zahynulo po tom, ako pondelkový ruský útok zasiahol aj súkromnú kliniku Adonis v Kyjeve.

Útoky na civilistov

Moskva od začiatku vojny tvrdí, že neútočí na civilistov a na civilné ciele, avšak OSN medzitým overila a potvrdila, že od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu prišli o život tisíce civilistov, vrátane stoviek detí.

Mŕtvych a ranených civilistov po útokoch nepriateľskej strany hlásia ruské a ukrajinské úrady už denne. Jedného mŕtveho a osem zranených, vrátane starostu, si vyžiadalo ruské ostreľovanie ukrajinského mesta Voznesensk na juhovýchode Ukrajiny, napísal na sociálnej sieti šéf Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim. Ďalší civilista zahynul pri ruskom ostreľovaní dediny Ingulec, ohlásil šéf susednej Chersonskej oblasti Oleksandr Prikudin.

Jedného mŕtveho a sedem ranených civilistov si vyžiadalo ukrajinské ostreľovanie pohraničného mesta Šebekino, uviedol Vjačeslav Gladkov, gubernátor ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá susedí s Ukrajinou.

Podobné tvrdenia bojujúcich strán nemožno vo vojnových podmienkach operatívne overiť z nezávislých zdrojov.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie