Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

96 % velkých společností v tichosti opouští své závazky v oblasti klimatu

Jak dlouho ještě vydrží prolhané vlády, média a další propagandisté, udržet tuto velkou klimatickou lež o „zlém CO2“ produkovaném člověkem? Aktuálně se zdá, že se pomalu, ale jistě, roky budovaný domeček z karet hroutí. A nejde ani tak o to, že by masy prohlédly. To ne, to se jen tak nestane. Dokud bude mít nesmyslná […]
Menej ako 1 min. min.

Jak dlouho ještě vydrží prolhané vlády, média a další propagandisté, udržet tuto velkou klimatickou lež o „zlém CO2“ produkovaném člověkem? Aktuálně se zdá, že se pomalu, ale jistě, roky budovaný domeček z karet hroutí.

A nejde ani tak o to, že by masy prohlédly. To ne, to se jen tak nestane. Dokud bude mít nesmyslná agenda podporu politiků a médií a dokud bude celý podvod pohádkově dotován, bude se prosazovat i nadále. Tedy alespoň tam, kde lze vybírat uhlíkové odpustky a zavádět ničivou politiku, jejímž cílem rozhodně není „chránit klima.“

Nicméně aktuálně dochází v tichosti k přehodnocováním klimatické politiky ze strany největších korporací. Na vině je zejména AI. Pokud ji chtějí zavádět, budou zanechávat tak dlouhou uhlíkovou stopu, jako nikdy dříve.

Ovšem zdaleka nejde pouze o AI. Některým se už zřejmě prostě nechce nadále podporovat politiku, která jejich podnikání ničí – a zároveň možná tuší, že se blíží doba, kdy si začnou masy uvědomovat, že se staly obětí velkého podvodu.

Zdá se, že tedy nazrál čas vymyslet nový podvod. Ten klimatický už příliš dlouho neudrží…

Techničtí giganti veslují zpět. Společnosti Microsoft a Google to vzdaly – svou uhlíkovou neutralitou se už nechlubí. Ne teď, když jejich emise za posledních asi  pět let vzrostly o 29 a 50 procent.

500 společností se zavázalo dosáhnout do roku 2040 čisté nuly, ale 96 % z nich se nedaří udržet na správné cestě. Aby nás odvrátili od skutečnosti, že klimatická bublina praskla, někteří obviňují AI.

Svět čelí hromadnému vymírání a vroucím oceánům, větrná a solární energie jsou stejně levné jako vždy, ale Big Tech se plíží, aby zachránili svět, protože umělá inteligence využívá hodně energie?

Před nedávnem byli tito generální ředitelé zachránci Matky Země, ale nyní je tu závod v dobývání trhu s umělou inteligencí… Zdá se, že hrdinové planety se proměnili v lupičské barony.

Dr. Jemma Green, která prodává software pro trhy s obnovitelnými zdroji energie, se nám snaží prodat sérii porážek, jako by to dávalo smysl. Pravda je taková: kdyby technologie s nulovým uhlíkem byly levné a užitečné, a kdyby se generální ředitelé starali o planetu, nevzdali by se. Ale většina už se vzdala…

Proč velké společnosti potichu opouštějí své klimatické závazky?

Jemma Green, Forbes: Hlad po energii AI a pokrytectví firemního klimatu

…Společnosti jako Google, Microsoft a Shell se kdysi stavěly do pozice lídrů v oblasti udržitelnosti a stanovily si ambiciózní cíle s nulovou čistotou, aby se přizpůsobily globálnímu úsilí o ochranu životního prostředí.

Rychlý nárůst energeticky náročné umělé inteligence však tyto společnosti nutí přehodnotit – nebo dokonce opustit – tyto závazky…

Firemní závazky týkající se klimatu v poslední době raketově vzrostly: více než 500 společností po celém světě se zavázalo snížit své emise do roku 2040 na nulu. Tato dynamika pokračovala mezi červnem 2022 a říjnem 2023 se 40% nárůstem nových čistých cílů nulových emisí.

Ale jak revoluce AI nabírá na síle, začínají se objevovat trhliny v těchto slibech. Nedávná analýza ukazuje, že pouze 4 % těchto společností jsou na cestě k dosažení svých cílů, což zdůrazňuje nesoulad mezi firemní rétorikou a realitou.

Navzdory názvu se Jemma Green ani nepokouší vysvětlit, „proč“ přišel konec. Po pár odstavcích, ve kterých obviňuje AI, si stěžuje, že se od svých cílů vzdalují i ​​další giganti jako Shell, Gucci a EasyJet, čímž vyvrací její tezi, že je to jen díky AI.

Není to tak, že by vám Gucci chtěl prodat programy umělé inteligence, aby vás přilákal.

Dokumentuje to, že obchodní svět tiše odstraňuje své chyby:

Shell například opustil svůj cíl pro rok 2035 snížit čistou uhlíkovou náročnost o 45 % s tím, že tempo energetického přechodu je nejisté. Tento cíl byl klíčovým milníkem směrem k širšímu cíli Shellu dosáhnout nulových čistých emisí do roku 2050.

Totéž platí pro luxusní módní dům Gucci, který se kdysi zavázal k uhlíkové neutralitě prostřednictvím ověřených uhlíkových kompenzací a v květnu 2023 v tichosti odstranil ze svých webových stránek tvrzení , že je „zcela uhlíkově neutrální.“

Pravda je taková: Kdyby byla Země v nebezpečí, generální ředitelé a miliardáři, kteří také musí žít na této planetě, by prosazovali jadernou energii, jako by na ní závisely životy jejich dětí.

Ve skutečnosti však šlo o dotace, body ESG (které se v poslední době přestávají udělovat) a podporu agendy, která se však začíná hroutit.

S čím přijdou příště?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie