
V době dovolených je dobré připomenout problémy, se kterými se potýkají zejména letadla Boeing vyrobená v posledních asi 10 letech. Výrobní vady se dnes a denně projevují za letu a je skutečně obrovské štěstí, že v záplavě letošních nehod zatím došlo přinejhorším ke zranění, ale (zatím) nikdo nepřišel o život.
Tentokrát není známo, jaký byl důvod náhlého prasknutí skla letadla, které mířilo z Velké Británie do USA. Jisté je, že sklo prasklo náhle, pravděpodobně vlivem nízkých teplot, což je ovšem faktor, který by moderním letadlům neměl vadit.
Při letu z londýnského Heathrow do San Francisca prasklo ve výšce 40 000 stop (12 km) čelní sklo letadla Boeing společnosti Virgin Atlantic.
Fotografie ukazují, že centrální okenní tabule je rozbitá s prasklinami na několika místech, ale vyšetřovatelé nebyli schopni určit, co způsobilo poškození.
Prasklina ve čtyřvrstvém tlustém skle způsobila, že posádka kokpitu byla vyděšená, když se letadlo vydalo na transatlantickou cestu.
K incidentu došlo tři hodiny po vzletu, když letadlo letělo mezi Grónskem a Islandem. Prasknutí skla donutilo let Virgin VS41 udělat obrat a odletět zpět do Velké Británie.
Experti uvedli, že výška letadla znamenala, že letadlo nemohlo narazit do ptáka, ale teplota mimo letadlo byla -50 stupňů Celsia.
Navzdory obrovské trhlině se piloti snažili uklidnit obavy, že kabina utrpěla nějakou dekompresi a letecká společnost se cestujícím omluvila.
Po návratu do Velké Británie bylo cestujícím nabídnuto ubytování a následující den mohli odletět do San Francisca, informoval deník The Sun.
Tolik další z bezpočtu případů, kdy se za letu projevují výrobní vady letadel woke společnosti, která dala přednost prosazování ideologie před bezpečností svých výrobků.
Po nedávných šokujících a potenciálně smrtelných incidentech se také mnozí cestující k incidentům vyjadřují na sociálních sítích, přičemž mnozí se rozhodli přejít z letadla Boeing na jiné nebo se spolehnout na léky proti úzkosti.
