Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

ANALÝZA: Čínsky supermozog i využívanie umelej inteligencie na propagandu. Ako sa vyostruje boj o technológie?

Dobrý sluha, ale zlý pán. Príslovie, ktoré si obvykle spájame s ohňom, čoraz častejšie platí i o technológiách. V posledných dvoch rokoch sa dobrým pomocníkom, ale veľmi nebezpečnou zbraňou v nesprávnych rukách stáva umelá inteligencia, ktorá zaznamenáva azda najrýchlejší rozmach zo všetkých technológií vôbec. A tak kým AI pomáha lekárom diagnostikovať choroby a liečiť ich, […]
Menej ako 1 min. min.

Dobrý sluha, ale zlý pán. Príslovie, ktoré si obvykle spájame s ohňom, čoraz častejšie platí i o technológiách. V posledných dvoch rokoch sa dobrým pomocníkom, ale veľmi nebezpečnou zbraňou v nesprávnych rukách stáva umelá inteligencia, ktorá zaznamenáva azda najrýchlejší rozmach zo všetkých technológií vôbec.

A tak kým AI pomáha lekárom diagnostikovať choroby a liečiť ich, športovcom zlepšovať výkony či astronómom objavovať voľným okom neodhaliteľné odchýlky v aktivite hviezd alebo celých galaxií, množiace sa indície o jej využití vo vojenskej, špionážnej a zločineckej oblasti doslova naháňajú strach. Veľkou neznámou je v tomto smere predovšetkým Čína, ktorá nedávno šokovala americké i svetové trhy prudkým nástupom nového modelu generatívnej umelej inteligencie z dielne spoločnosti DeepSeek. Obrovským prekvapením bol najmä fakt, že DeepSeek je stále startup, ktorému sa za veľmi krátky čas podarilo vyvinúť rovnocenného konkurenta nástrojov umelej inteligencie ako ChatGPT v oveľa menšom kolektíve vývojárov a za neporovnateľne nižšie náklady dosahujúce rádovo milióny eur.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »