Search in content
Post Type Selectors
Menu

Basketbalisti U12 zakončili sezónu víťazstvami na Spiši

Malí basketbalisti odohrali záverečné zápasy v mestskej športovej hale v Spišskej Novej Vsi, kde sa tri dni predtým zavŕšilo finále mužskej extraligy.Čaňa – Kysucké Nové Mesto 22:36 (12:6, 0:12, 6:5, 4:11)Začali sme mdlým výkonom v obrane, až príchod Dominika Havla v druhej štvrtine nás naštartoval. V tretej štvrtine viazla súhra, ale v poslednej šesťminútovke sme opäť dominovali a porazili súpera aj po […]
Menej ako 1 min. min.

Malí basketbalisti odohrali záverečné zápasy v mestskej športovej hale v Spišskej Novej Vsi, kde sa tri dni predtým zavŕšilo finále mužskej extraligy.Čaňa – Kysucké Nové Mesto 22:36 (12:6, 0:12, 6:5, 4:11)Začali sme mdlým výkonom v obrane, až príchod Dominika Havla v druhej štvrtine nás naštartoval. V tretej štvrtine viazla súhra, ale v poslednej šesťminútovke sme opäť dominovali a porazili súpera aj po tretíkrát.Spišská Nová Ves – Kysucké Nové Mesto 18:25 (0:10, 6:0, 3:7, 9:8)Domáci tím s extraligovým zázemím nás predtým dvakrát porazil, ale boli to vyrovnané zápasy a naša stúpajúca forma nám dávala veľké nádeje. Začali sme vynikajúcou kolektívnou obranou, Dominik Havel vymazal súperovho najlepšieho strelca Plačka (0 bodov za celý zápas), a odohrali sme jednu z najlepších štvrtín v sezóne. V druhej štvrtine oddychovali naše útočné opory Martin Belán a Matej Cipko, a kombinačne sme sa žiaľ rozpadli. V druhom polčase napriek oklieštenej zostave sme potvrdili zlepšenie a zaslúžene vyhrali.Kysucké Nové Mesto reprezentovali: Matúš Bambúch, Šimon Bambúch, Martin Belán, Matej Cipko, Peter Franek, Dominik Havel, Dávid Pavlis, Matej Turoň a tréner Jozef Bačík.Konečné poradie skupiny SILVER Východ: 1. Komárno, 2. Kysucké Nové Mesto, 3. Spišská Nová Ves, 4. Banská Bystrica, 5. Rožňava, 6. Levice, 7. Žiar nad Hronom, 8. Čaňa. Text a foto: Jozef Bačík