Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Baterie v elektromobilech šíří „věčné chemikálie“

O elektromobilech se tvrdí, že jsou řešením globalisty smyšlené klimatické krize a tím, co zabrání blížícímu se konci světa. Nicméně ve skutečnosti jsou všechno, jen ne šetrné k životnímu prostředí. Právě nad bateriemi visí mnoho otazníků a podle nové studie mohou přispět k uvolňování takzvaných „věčných chemikálií.“ Právě dobíjecí lithium-iontové baterie, které se používají mimo […]
Menej ako 1 min. min.

O elektromobilech se tvrdí, že jsou řešením globalisty smyšlené klimatické krize a tím, co zabrání blížícímu se konci světa. Nicméně ve skutečnosti jsou všechno, jen ne šetrné k životnímu prostředí. Právě nad bateriemi visí mnoho otazníků a podle nové studie mohou přispět k uvolňování takzvaných „věčných chemikálií.“

Právě dobíjecí lithium-iontové baterie, které se používají mimo jiné v elektrických vozidlech a k ukládání obnovitelné energie, mohou být rostoucím zdrojem takzvaných věčných chemikálií, PFAS.

Kontaminují půdu a vodní toky a nazývají se věčnými chemikáliemi, protože po požití nikdy neopustí tělo.

Výzkumníci ve Spojených státech zjistili, že dobíjecí lithium-iontové baterie uvolňují PFAS do životního prostředí během výroby a po likvidaci.

Jsou spojeny s vážnými zdravotními problémy, jako je rakovina, vysoký cholesterol, zhoršená funkce ledvin, onemocnění štítné žlázy, nízká plodnost, potlačený imunitní systém a nízká porodní hmotnost kojenců.

Panují také obavy, že ovlivňují růst, učení a vývoj chování kojenců a dětí.

Chemikálie PFAS byly již dříve nalezeny v potravinářských výrobcích, jako je čerstvé ovoce a zelenina, v důsledku kontaminace pesticidy.

Lithium-iontové baterie jsou zároveň považovány za důležitou součást rostoucí infrastruktury pro takzvanou čistou energii. Nacházejí se v elektromobilech, mobilních telefonech, lékařských zařízeních, chytrých hodinkách, noteboocích a další elektronice.

Očekává se, že poptávka po nich v příštím desetiletí silně poroste. Baterie však vydrží jen určitou dobu, než je třeba je vyměnit.

V současné době se recykluje pouze pět procent baterií a studie předpovídají, že do roku 2040 jich na skládkách skončí až osm milionů tun.

„Naše výsledky odhalují dilema spojené s výrobou, likvidací a recyklací infrastruktury čisté energie,“ řekla profesorka Jennifer Guelfo z Texas Tech University.

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »