Gates není první globalista, který předpovídá, že za pár let bude většina profesí zbytečných. Vše by měla provádět AI a ona nepracující většina by měla žít z nepodmíněného základního příjmu (ve skutečnosti však podmíněného poslušností v bezhotovostním světě).
Lékaři, učitelé, zemědělci a mnoho dalších profesí se brzy dozví, co pro ně globalistická agenda chystá.
Podle Billa Gatese bude v průběhu příštího desetiletí pokrok v umělé inteligenci (AI) znamenat, že lidé již nebudou potřeba pro většinu věcí na světě. Vyzdvihl tři povolání, která AI nebude schopna nahradit: programátory, energetické experty a biology.
Ve středu CNBC oznámilo, že Bill Gates „předpověděl“, že během příštích 10 let pokrok v umělé inteligenci (AI) výrazně sníží potřebu lidského zapojení do mnoha úkolů, včetně takových, jako jsou lékaři, učitelé a lidé, kteří „pěstují jídlo.“
Řekl to během rozhovoru s Jimmym Fallonem minulý měsíc.
Gates věří, že programátoři jsou nezbytní, protože zatímco umělá inteligence dokáže generovat kód, dělá chyby, které mohou opravit pouze lidští programátoři.
K vylepšování, ladění a rozvoji samotné umělé inteligence jsou tedy potřeba programátoři. Ale jak dlouho budou také oni užiteční?
Zajímavé je, že Kevin Okemwa, který psal začátkem tohoto týdne pro Windows Central, řekl:
„Během posledních několika měsíců jsem se zabýval několika zprávami, které naznačovaly, že programování může být s rychlým rozšířením umělé inteligence mrtvé.
Generální ředitel společnosti NVIDIA Jensen Huang odrazoval mladé lidi od kariéry v softwarovém inženýrství, což naznačuje, že by mohli mít větší štěstí v biologii, vzdělávání, výrobě nebo zemědělství.“
Pokud jde o „energetické experty,“ Gates tvrdí, že složitost správy energetických sítí a kritické infrastruktury vyžaduje lidský dohled nad bezpečností a strategická rozhodnutí. Znovu se však naskýtá otázka: na jak dlouho?
Strategické rozhodnutí, na které Gates odkazuje, není v náš prospěch, je součástí agendy monitorovat a kontrolovat všechno a všechny.
Společně s internetem věcí (IoT) a dalšími technologiemi je umělá inteligence součástí čtvrté průmyslové revoluce, uvádí Světové ekonomické fórum (WEF).
IoT se skládá ze senzorů a inteligence přidaných k fyzickým objektům, jako jsou mobilní telefony, nositelná zařízení, auta bez řidiče, nakládání s odpady, objekty v ulicích měst, v domácnostech a nemocnicích; jakýkoli objekt nebo místo (např. město nebo továrna) s předponou „smart“ (chytré přístroje či chytrá města), které shromažďuje a sdílí data přes internet, je součástí IoT.
„Do roku 2025 bude 41,6 miliardy zařízení zachycovat data o tom, jak žijeme, pracujeme, pohybujeme se po našich městech a provozujeme a udržujeme stroje, na kterých jsme závislí,“ předpověděl WEF v roce 2021.
Umělá inteligence bude sloužit ke sledování a řízení všech dat internetu věcí.
A IoT není jedinou ambicí, kterou mají. Podobné plány jsou pro internet těl (IoB), také známý jako internet živých věcí (IoLT), internet podvodních věcí (IoUT), průmyslový internet věcí (IIoT) a internet všeho (IoE), stejně jako digitální dvojčata, digitální ID a digitální měny centrálních bank (CBDC) nebo kryptoměny.
AI vyžaduje obrovské množství energie. Čím více se používá AI, tím více energie bude systém vyžadovat.
Třetí skupinou, jejíž práce považuje Gates za hodnou zachránit, jsou biologové. Gates „předpovídá“, že biologové zůstanou nezbytní tváří v tvář pokrokům v oblasti umělé inteligence díky svým jedinečným dovednostem ve vědeckých objevech a kritickém myšlení.
I když umělá inteligence dokáže zpracovávat rozsáhlé soubory dat a pomáhat při diagnostice nemocí, postrádá schopnost formulovat převratné hypotézy nebo dělat intuitivní skoky ve výzkumu.
Umělá inteligence si ještě musí osvojit kreativitu, intuici a kritické myšlení – Gates je pošetilý, pokud si myslí, že se tak někdy stane. Nicméně podle Gatese jsou ze všech mnoha rolí, které lidé ve světě plní, jediní biologové, kteří na tyto lidské vlastnosti spoléhají.
Pro Gatese je důležité, že tyto vlastnosti jsou zásadní pro posouvání hranic lékařského výzkumu a pochopení složitosti života. I když umělá inteligence vyniká ve zpracování dat a identifikování vzorů, jak se tvrdí, nemůže nezávisle generovat nové nápady ani zpochybňovat konvenční znalosti.
Lékařský pokrok často vyžaduje roky pokusů a omylů, etické úvahy a hluboké porozumění lidské biologii, kterou umělá inteligence nedokáže plně replikovat.
Mohou se pokoušet propagovat svou agendu na veřejnosti jako „pro naše vlastní dobro,“ ale ve skutečnosti je to všechno, jen ne pro naše dobro. I když neznáme přesný účel, pro který Gates zamýšlí využít biology, můžeme si mnohé domyslet.
Jak jsme se dozvěděli během éry Covidu, žádný z Gatesových nápadů není dobrý.
Pokud mají biologové kreativitu, intuici a kritické myšlení, které Gates zamýšlí využít k prosazení své agendy, pak budou vědět, že až jejich užitečnost pro Gatese skončí, budou sdílet stejný osud jako lékaři, farmáři a učitelé, které má během desetiletí nahradit AI…
[Celkem: 1 Průměrně: 1]
