Met Office, což je britská obdoba ČHMÚ, je často velmi důležitým zdrojem pro data nutná k zavádění klimatické hysterie nejen ve Velké Británii, ale v celé Evropě. Jak se však nyní ukazuje, tak jde mnohdy o data kompletně „vycucaná z prstu.“
Důležité zřejmě je především to, aby byla v souladu s klimatickou agendou, což je i důvod, proč se záměrně manipulují.
Ve Velké Británii se problematice meteorologických stanic věnoval známý internetový magazín „The Daily Sceptic.“ Autor Ray Sanders, představený jako „občanský novinář,“ podal řadu žádostí o zákon o svobodě informací a navštívil řadu meteorologických stanic.
Výsledek je ohromující: 103 z 302 míst ani neexistovalo a mnoho dalších bylo v blízkosti takzvaných „tepelných ostrovů“ (o těch jste si již mohli přečíst zde nebo zde).
Nyní se objevily šokující důkazy, které ukazují na to, že britský Met Office si vymyslel údaje o teplotě z více než 100 neexistujících meteorologických stanic.
Výbušná obvinění byla vznesena občanským novinářem Rayem Sandersem a zaslána novému labouristickému ministru pro vědu Peteru Kyleovi.
Po řadě žádostí o svobodný přístup k informacím adresovaných Met Office a usilovné práci v terénu, kdy navštěvoval jednotlivé stanice, Sanders zjistil, že 103 stanic z 302 míst poskytujících průměrné teploty neexistuje.
„Data tedy nebyla skutečná, ale jednoduše byla ‚vymyšlená‘ vládní agenturou,“ říká Sanders.
Vyzývá k „otevřené deklaraci“ jasné nepřesnosti existujících publikovaných údajů, aby se zabránilo tomu, že jiné instituce a výzkumníci použijí nespolehlivá data a dospějí k chybným závěrům.
Ve svém domovském hrabství Kent Sanders odhalil, že čtyři z osmi míst identifikovaných Met Office, jmenovitě Dungeness, Folkestone, Dover a Gillingham – které všechny produkují klouzavé teplotní průměry s přesností na dvě desetinná místa stupně – jsou „fikcí.“
Sanders poznamenává, že v Dungeness nebyla žádná meteorologická stanice od roku 1986. Daily Skepticic je schopen potvrdit, že žádná ze čtyř stanic se neobjevila v seznamu Met lokalit s klasifikací od Světové meteorologické organizace (WMO).
Met Office směruje online dotazy ohledně Doveru na „nejbližší klimatickou stanici“ v Dover Harbour (Beach) a poskytuje úplný soubor klouzavých 30letých průměrů. Podle koordinátorů Met Office se místo nachází na pláži v Doveru, jak ukazuje fotografie Google Earth níže.
Zdá se nepravděpodobné, že by nějaká vědecká organizace umístila stanici pro monitorování teploty do míst, kde by byla pravděpodobně pravidelně zaplavována.
Kdo provozuje tuto stanici na pláži a má přesné záznamy vedené po dobu 30 let? A proč není uvedena pod 380 místy, která mají hodnocení WMO?
Met Office odmítl sdělit, jak přesně nebo kde byla údajná „data“ pro těchto 103 neexistujících stanic odvozena.
Praxe „vynalézání“ teplotních dat z neexistujících stanic je kontroverzní záležitostí také ve Spojených státech, kde byla místní meteorologická služba NOAA obviněna z falšování dat pro více než 30% svých měřících míst.
Data jsou získávána z okolních stanic a výsledné průměry jsou označeny písmenem „E“ pro odhad.
„Přidání dat ze stanic duchů znamená, že měsíční a roční zprávy NOAA nereprezentují realitu,“ říká meteorolog Anthony Watts.
„Pokud by byl tento druh procesu použit u soudu, pak by důkazy byly vyřazeny jako znečištěné,“ dodal.
Ve své sekci historických dat Met Office uvádí řadu míst s dlouhými záznamy teplotních údajů. Lowestoft poskytuje záznamy sahající až do roku 1914, ale v roce 2010 byl uzavřen. Od tohoto data jsou údaje zjišťovány na odhadovaném základě.
Stanice v Nairn Druim, Paisley a Newton Rigg jsou podobně uzavřeny, ale stále hlásí odhadované měsíční údaje. „Proč by nějaká vědecká organizace cítila potřebu publikovat něco, co lze popsat pouze jako fikci?“ ptá se Sanders.
„Vymýšlením dat nemůže sloužit žádnému vědeckému účelu,“ dodává.
Výpočet teploty je nepřesná věda, ale obavy se zvýšily, protože data jsou používána k otevřeně politickým účelům k podpoře fantazie o čisté uhlíkové nule.
Alarmisté tvrdí, že velmi malé zvýšení teploty může způsobit velký klimatický rozdíl. Aby se vybičoval globální strach, jsou údaje o teplotách údajně sestavené s přesností na setinu stupně Celsia citovány právě ze zdrojů jako Met Office a NOAA.
Jenže – jak již bylo prokázáno – oba tyto zdroje data falšují.
Met Office až dosud mlčel o sílící bouři kolem jeho organizace odmítá odpovídat na výzvy Daily Sceptic.
Sanders se zmiňuje o dalším velkém problému s měřením teploty v Met Office kolem klasifikace WMO pro jeho lokality. Téměř 8 z 10 stanic je hodnoceno jako nevyžádané třídy 4 a 5 s možnou „nejistotou“ 2 °C a 5 °C.
To znamená, že nejsou vhodné pro účely hlášení klimatických údajů podle mezinárodních standardů, na jejichž zavedení se Met Office podílel. Pouze 52 stanic Met Office, tedy ubohých 13,7 %, je ve třídě 1 a 2 bez předpokládané tolerance chyby.
Sanders na svých cestách upozorňoval na možné poškození teplem v Hastingsu u třídy 1 a toto místo bylo nyní sníženo na třídu 4. Met Office údajně potvrdil, že výchozí klasifikace stanic je nastavena na třídu 1, pokud není ručně upravena.
Daily Skepticic vyšetřoval špatné umístění mnoha stanic Met Office se zjevnou tepelnou korupcí, což je výsměch pokusům o měření přirozeně se vyskytující teploty vzduchu.
Sanders vyjmenovává problémy mnoha z těchto nevhodných míst, včetně těch, které jsou umístěny v obezděných kuchyňských zahradách a botanických zahradách speciálně navržených tak, aby vytvářely uměle zvýšené teploty a mikroklima.
Mezi další nevhodné lokality patří parkoviště v jejich blízkosti nebo letiště, domácí zahrady, čistírny odpadních vod, elektrické rozvodny a solární farmy.
Sanders má zajímavý pohled na nedávné uzavření mnoha venkovských míst pro měření teploty. V roce 1974 bylo v Kentu 32 provozních míst, ale nyní se jejich počet snížil na sedm.
Přechod na nové elektricky ovládané platinové odporové teploměry vyžadoval spolehlivé zásobování elektřinou a datovou komunikaci.
Mnoho venkovských lokalit bylo uzavřeno, protože taková zařízení nebyla v počátcích automatizace k dispozici. Ale tím, že se z celkového záznamu dat vyloučila chladnější místa záznamu, zůstala převážně urbanizovaná místa, která způsobila nereprezentativní nárůst teploty oproti propadlým průměrům.
„Statistické triky vytvořily nepřesné historické zkreslení,“ poznamenává Sanders.
Ve svém otevřeném dopise poslanci Peteru Kyleovi Sanders uvádí, že prokázal tvrdými důkazy, že Met Office si „jasně vymýšlí“ data.
Kromě toho nesplňuje vysoké standardy vědecké integrity a nevytváří spolehlivé nebo přesné údaje pro účely podávání zpráv o klimatu ze sítě špatně umístěných a nedostatečně udržovaných míst.
Peter Kyle je ministrem odpovědným za Met Office a na Sandersova obvinění dosud nereagoval. Ray Sanders odvedl vynikající výzkumnou práci tím, že poskytl nové a vysoce relevantní podrobnosti v tom, co se stává významným vědeckým skandálem.
Doposud, navzdory opakovaným žádostem, Met Office odmítl poskytnout jakýkoli komentář a obhájit svá vlastní měření a výpočty teploty.
Zatímco ve vládě, parlamentu a Met Office je udržováno mlčení, kterému napomáhá naprostý nezájem mainstreamových médií, lze se jen domnívat, že zájmy propagace čisté nuly převažují nad jakýmikoli obavami o základní vědecká data.
Zjištěné informace jsou alarmujícím důkazem o tom, jak se data manipulují, aby se mohla prosazovat šílená politika čisté nuly, jejímž jediným cílem je zničit Evropu…
[Celkem: 1 Průměrně: 5]
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.