
www.slovanskenoviny.sk/rss
EU tímto zřejmě reaguje na poslední průzkum, podle kterého se stále více lidí – alespoň co se týká klimatických lží – probouzí. O průzkumu jste si mohli více přečíst zde.

Odklon od klimaalarmismu samozřejmě znamená, že lidé budou stále méně ochotni akceptovat ničivý Green Deal a vše, co s ním souvisí.
To je velmi nebezpečné, protože příliš mnoho lidí, kteří v té které zemi prohlédli, by vytvořilo tlak, na jehož základě by se dokonce i Bruselu oddané vlády mohly obávat tuto politiku zavádět.
A co víc, další masy si mohou zároveň uvědomovat, že pokud Brusel zneužívá jeden podvod, zřejmě jich má v záloze víc.
Právě proto má být nyní mnohem přísněji cenzurováno cokoli, co neodpovídá klimatickému narativu EU, byť byl mnohokrát vyvrácen. Kolem tohoto tématu nesmí být žádná debata, povoluje se jen propaganda, byť založená na lžích.
Brzy tedy jistě zaznamenáte, že články, které budou z tohoto ranku, budou „ověřovány“ a upozaďovány a zřejmě budou podléhat mnohem větší cenzuře než jiná témata.
Videa z YouTube, která kritizují Green Deal nebo vystupují proti klimaitckému narativu, mají být smazána, což může u některých kanálů vést k úplnému zrušení.
I to je důvod proč se budu možná v následující době mnohem víc věnovat právě klimatické agendě, kterou vzhledem ke svému extrémně ničivému dopadu považuji za největší podvod v dějinách lidstva.
Ale nyní zpět k tomu, co na nás chystá Brusel.
Například kritika uhlíkových odpustků, které jsou nyní plná média napříč EU poté, co se zjistilo, jak drtivý dopad budou mít na každého občana, bude považována za systémové riziko.
Nedávno zveřejněná zpráva „HEAT – Škodlivé environmentální agendy a taktiky“ vyzývá k tomu, aby kritické výroky o klimatické politice byly považovány za „systémové riziko“ ve smyslu Aktu o digitálních službách (DSA).
Důsledek: Kritika daní z CO₂, energetické transformace nebo zákona o vytápění by mohla být v budoucnu platformami algoritmicky potlačena, smazána nebo opatřena varováním.
Zpráva, kterou zveřejnila neziskovka EU DisinfoLab a analytická firma Logically, uvádí jako problematické velké množství výroků – včetně kritiky zpoplatnění CO₂, popisu klimatické politiky jako „zelené diktatury“ a varování před ekonomickým vyvlastňováním prostřednictvím zákona o stavební energetice.
Pojmy jako „klimatický lockdown“ a „velký reset“ jsou také klasifikovány jako nebezpečné.
Podle autorů je cílem minimalizovat „sociální rizika způsobená dezinformacemi.“ Doporučuje se proto, aby byl takový obsah v budoucnu zahrnut do analýzy rizik velkých online platforem.
Základem je článek 34 Aktu o digitálních službách, který ukládá platformám povinnost bojovat proti systémovým rizikům.
Podle zprávy mají platformy jako Facebook, X, Telegram nebo YouTube v budoucnu aktivně potlačovat nebo odstraňovat obsah s „klimaskeptickými“ výroky, pokud bude klasifikován jako potenciálně dezinformační.
Vyzývá také k tomu, aby platformy sdílely více dat o chování uživatelů s regulačními orgány a výzkumníky.
To znamená, že to, co bylo dosud známo jako politická debata, by mohlo být brzy považováno za manipulativní informace – a zmizet v digitálním stínu nebo být zcela smazáno.
A opět za vším můžete najít nechvalně známé politické neziskovky, které na cenzuře s EU aktivně spolupracují.
Zpráva HEAT byla financována Evropským mediálním a informačním fondem (EMIF). Tento fond je spravován Evropským univerzitním institutem a nadací Calouste Gulbenkian Foundation a je financován jak z veřejných zdrojů (tedy z vašich peněz), tak z peněz soukromých nadací.
Podle jejích vlastních prohlášení patří mezi ideologické propagátory těchto iniciativ Nadace otevřené společnosti George Sorose.
Kritici právem považují zprávu za nebezpečný precedens: legitimní politické názory jsou ztotožňovány s cílenými dezinformacemi. Hranice mezi svobodou projevu a nebezpečným názorem se stírá – ve prospěch státem definované jediné povolené pravdy.
Každý, kdo odmítá politická opatření, jako je zpoplatnění CO₂, povinná tepelná čerpadla nebo přídělový systém energií, musí v budoucnu počítat s digitální neviditelností nebo blokováním.
A to vše si platíte ze svých daní.
Soukromí aktéři s politickou agendou pak poskytují dodatečné peníze a ideologickou orientaci.
Plánovaná klasifikace kritiky klimatické politiky jako „dezinformace“ znamená, že o politickém diskurzu se už nebude rozhodovat argumenty, ale regulací a algoritmickým řízením.
Tento krok EU jasně dokazuje, že hodlá v Green Dealu nejen pokračovat, ale nejspíš dále přitvrdit.
Opět je tedy na stole otázka: „Proč chce většina z vás setrvat z EU za každou cenu?“
A ještě důležitější je nyní před volbami připomenout, že politický subjekt, který trvá na tom, že musíme být i za tuto cenu součástí EU, tím podporuje i ničivou politiku Green Dealu, byť tvrdí opak.
Nikdo, kdo podporuje setrvání v nereformovatelné EU, tedy není skutečně proti Green Dealu, bez ohledu na to, co tvrdí…
/ necenzurovanapravda.cz /
Príspevok Brusel chce tvrdě cenzurovat kritiku Green Dealu, příspěvky neodpovídající narativu budou pokládány za systémové riziko je zobrazený ako prvý na Slovenské Noviny.
