Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Častá chyba, ktorou sa vážne poškodzujú čerešne. Nerobte to

23.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Nitr). Patria k najobľúbenejším druhom ovocia. Čerešne sú nielen chutné, ale aj zdravé. Oplatí sa to vedieť. V niektorých prípadoch nám môžu škodiť. Nie každý si však uvedomuje. Nejde pritom len o alergie. Ako nejesť čerešne. Poďme to spolu zistiť. Túto chybu robí veľa ľudí. Ako nejesť čerešne. Poďme […]
Menej ako 1 min. min.

23.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Nitr).

Patria k najobľúbenejším druhom ovocia. Čerešne sú nielen chutné, ale aj zdravé. Oplatí sa to vedieť. V niektorých prípadoch nám môžu škodiť. Nie každý si však uvedomuje. Nejde pritom len o alergie. Ako nejesť čerešne. Poďme to spolu zistiť. Túto chybu robí veľa ľudí.

Ako nejesť čerešne. Poďme to spolu zistiť. Túto chybu robí veľa ľudí.
Foto: shutterstock/Nitr

Po čerešniach túžime celý rok. Ich cena na začiatku sezóny je pomerne vysoká. Mnohí z nás si s tým nerobia starosti a podľahnú sladkému pokušeniu. Tieto plody sú nielen chutné, ale aj veľmi zdravé a bohaté na vitamíny. Obsahujú aj minerály a vlákninu.

Čerešne sú skutočným pokladom

Čerešne sú skutočným pokladom. Sú plné silných antioxidantov, ktoré chránia telo pred toxínmi a voľnými radikálmi. Okrem toho majú protirakovinové a protizápalové účinky. Tiež zabraňujú cukrovke a obezite.

Okrem toho majú protirakovinové a protizápalové účinky.
Foto: shutterstock/Damian Lugowski

Konzumácia čerešní je pre náš organizmus skutočným pokladom. Ovocie nám dodáva veľké množstvo vitamínu C a B5. Obnovuje acidobázickú rovnováhu. Dokonca podporuje tvorbu hormónov štítnej žľazy. Zaujímavé je, že obsahujú viac jódu ako ryby!

Ako nejesť čerešne

Najlepšie je jesť ich čerstvé a nespracované. Týmto spôsobom si zabezpečíte čo najviac vitamínov. Čerešňová šťava obsahuje oveľa menej vlákniny ako surové ovocie. Mrazené čerešne majú menej antioxidantov. Na druhej strane, tie konzervované sú plné cukru.

V niektorých prípadoch nám však surové čerstvé čerešne môžu uškodiť. Ide o situáciu, keď ich zjeme nalačno a potom ich zapijeme vodou. To sa často končí silnými bolesťami brucha a hnačkou.

Takisto by ste nemali jesť čerešne, ktoré vykazujú stopy plesní. Varovným signálom sú aj tmavé škvrny. Takéto ovocie pravdepodobne nie je príliš čerstvé. Taktiež mohlo byť napadnuté baktériami alebo plesňami.

V niektorých prípadoch nám však surové čerstvé čerešne môžu uškodiť.
Foto: shutterstock/SewCreamStudio

Ľudia s tráviacimi ťažkosťami by sa mali vyhýbať konzumácii surového ovocia vo veľkých množstvách. Je lepšie ich pred konzumáciou mierne povariť. Potom bude ľahšie stráviteľné.

Čerešne zo začiatku júna a konca júla sú najmenej náchylné na červivosť. Hoci červivé ovocie nepredstavuje nebezpečenstvo, pravdepodobne by ste sa mu mali radšej vyhnúť. Jedným zo spôsobov je zaliať čerešne studenou vodou a nechajte ich chvíľu odstáť. Takto môžete nezvaných hostí doslova spláchnuť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pohár denne a vaše problémy s vysokým cholesterolom a bolesťami kĺbov skončia

Jedzte na raňajky. Vyženie z čriev nánosy a pomôže vám schudnúť

The post Častá chyba, ktorou sa vážne poškodzujú čerešne. Nerobte to appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie