Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Čína vyzýva Európsku úniu, aby zastavila „diskriminačné“ obchodné politiky. Tá chce znížiť závislosť

Čínska rada pre podporu medzinárodného obchodu v nedeľu vyzvala Európsku úniu, aby pokračovala v zlepšovaní a optimalizácii obchodného prostredia, poskytla spravodlivé podmienky pre zahraničné investície a zastavila „diskriminačné“ obchodné politiky. Informujeme o tom na základe správy portálu businesstimes. Európska únia sa v rámci novej stratégie snaží o znižovanie rizika (de-risking) závislosti na Číne, ktorú obviňuje […]
Menej ako 1 min. min.

Čínska rada pre podporu medzinárodného obchodu v nedeľu vyzvala Európsku úniu, aby pokračovala v zlepšovaní a optimalizácii obchodného prostredia, poskytla spravodlivé podmienky pre zahraničné investície a zastavila „diskriminačné“ obchodné politiky. Informujeme o tom na základe správy portálu businesstimes.

Európska únia sa v rámci novej stratégie snaží o znižovanie rizika (de-risking) závislosti na Číne, ktorú obviňuje tiež z dumpingu, poskytovania nadmerných dotácií domácim spoločnostiam a niekoľkých ďalších nekalých praktík.

Macron vo štvrtok vyzval Európanov, aby boli ambicióznejší a uskutočnili reformy

Podľa CCPIT je Čína ochotná a pripravená prehĺbiť spoluprácu s Európskou úniou v oblasti zmeny klímy, a to ako „pri medzinárodných rokovaniach o klíme a adaptácii trhu s uhlíkom na klimatické zmeny, tak pri investíciách a financovaní v oblasti klímy“.

Čínska rada zverejnila zároveň v nedeľu výsledky prieskumu, v ktorom približne 33 percent čínskych spoločností uviedlo, že v roku 2023 došlo k zhoršeniu podnikateľského prostredia v Únii. Medzi niekoľko identifikovaných kľúčových problémov patrí „nárast protekcionizmu“ v rámci znižovania rizika a oddelenia sa od čínskej ekonomiky.

Európa je smrteľná, musí posilniť obranu aj vlastnú zbrojársku produkciu, vyhlásil Macron

„Niektoré členské krajiny Európskej únie vyvinuli súbor nástrojov protekcionistických politík, ktoré sťažili zahraničným spoločnostiam investovanie, fúzie, nadobúdanie alebo účasť na verejnom obstarávaní v rámci Európskej únie,“ uviedla Čao Pching, hovorkyňa CCPIT so sídlom v Pekingu.

Okrem toho Brusel „začal nepodložené antisubvenčné vyšetrovania, ktoré narušili spoluprácu v rámci priemyselných a dodávateľských reťazcov a následne obmedzili bežnú výrobu a obchodné operácie čínskych spoločností v rámci Únie,“ dodala Čao Pching.

Čínske spoločnosti preto vyzvali Európska únia, aby zabezpečila spravodlivé a transparentné podnikateľské prostredie pre zahraničné podniky, pôsobiace na jej trhu a uznala pozitívny prínos zahraničných podnikov k hospodárskemu rastu Únie, dodáva správa CCPIT.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »