Dánská vláda již před časem tento úmysl oznámila a nyní se na dani shodla celá vládní koalice, což znamená, že parlamentní hlasování bude jen formalitou, neboť vláda má jasnou většinu.
Již dříve se tato daň schválila například dna Novém Zélandu za vlády Ardernové, nicméně nová vláda zákon zrušila dřív než začal platit. V Evropě uvažují o stejné dani v Irsku a několika dalších zemích.
Země, které neuvažují o „dani z kravských prdů,“ pro změnu chystají vysokou DPH na maso.
Je velmi pravděpodobné, že EU tuto daň dřív či později stanoví jako povinnou pro všechny členské země, což je zcela v souladu s politikou, která má v plánu razantní změnu jídelníčku všech Evropanů.
Dánsko zavádí první uhlíkovou daň na světě ze zemědělství, což znamená, že chovatelé mléčného skotu v zemi budou muset platit přibližně 90 eur na krávu ročně kvůli kravským prdům a říhání.
Může to znít komicky, ale tohle je vážná věc. Zemědělci jsou v podstatě zdaněni, protože jejich zvířata produkují příliš CO2 a dusíku. To samozřejmě bude znamenat, že ceny potravin půjdou ještě výš.
Vládní koalice se dohodla na zavedení této daně, ale ještě ji musí schválit parlament. Daň samozřejmě začne platit v roce 2030.
Cena uhlíkové daně se však bude s přibývajícími lety zvyšovat. Do roku 2035 bude uhlíková daň činit neuvěřitelných 225 eur na krávu ročně.
Dánsko má za cíl snížit do roku 2030 své celkové emise o 70 %. To vše se samozřejmě vrací k Agendě OSN 2030.
Nezdá se, že by Dánsko naslouchalo masivním protestům zemědělců, které se letos konaly po celé Evropě proti klimatickým opatřením, která zemědělcům ztěžují život.
Zemědělci z této daně přirozeně nejsou nadšeni, přičemž dánští zemědělci si stěžují, že je to děsivý experiment. Lze očekávat, že možná právě dánští zemědělci tentokrát vyvolají další vlnu protestů po celé Evropě.
Podobné akce se dají očekávat, protože EU již deklarovala, že hodlá v zelené politice dále přitvrdit.
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
