Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Dnes proběhne největší protest zemědělců z nejméně 10 evropských zemí přímo v Bruselu

Od doby, co byla před asi 2 lety v Nizozemsku oznámena drsná klimatická politika, která mimo jiné zahrnuje i vyvlastňování zemědělských podniků, začaly protesty farmářů, které se později přenesly i do dalších zemí. Ve snaze zarazit škodlivý Green Deal pak od začátku tohoto roku vyráželi do ulic zemědělci ve většině evropských zemí. Všechny dosavadní protesty […]
Menej ako 1 min. min.

Od doby, co byla před asi 2 lety v Nizozemsku oznámena drsná klimatická politika, která mimo jiné zahrnuje i vyvlastňování zemědělských podniků, začaly protesty farmářů, které se později přenesly i do dalších zemí.

Ve snaze zarazit škodlivý Green Deal pak od začátku tohoto roku vyráželi do ulic zemědělci ve většině evropských zemí. Všechny dosavadní protesty by údajně měl předčít ten, který se bude konat právě dnes v Bruselu.

Ne náhodou byl zvolen právě dnešek. Jde především o to, dát lidem těsně před volbami najevo, kde se dnes především rozhoduje o domácí politice všech zemí, které spadají pod kuratelu EU.

Zemědělci by chtěli vytěsnit z EP především ty politiky, kteří na základě největšího podvodu v dějinách lidstva praktikují ničivou politiku zeleného údělu, která časem spolehlivě zničí jak evropský průmysl, tak zemědělství.

Protest je tak namířen zejména na voliče, neboť právě ti do lavic v Bruselu většinově usadili politiky, kteří pomohli Green Deal schválit.

Za protestem stojí zemědělská organizace Farmers Defence Force, skupina, která vznikla v Nizozemsku v roce 2019.

Domnívají se, že požadavky pravidel EU v oblasti klimatu zvyšují náklady na zemědělskou výrobu, což samo o sobě vede ke snížení produkce a také přivádí evropské zemědělce k bankrotu.

Se zavedením „Zelené dohody“ před 5 lety zavedla Evropská komise legislativu a požadavky, které jsou v rozporu s klimatickými cíli, požadavky na udržitelnost, a tedy proti zájmům všech občanů EU,“ píše zemědělská organizace.

Kromě toho se má za to, že tato pravidla přispívají ke snížení bezpečnosti potravin, mimo jiné kvůli zvýšenému dovozu, který se uskutečňuje za hranicemi EU. Nárůst dovozu také přispívá k nárůstu odlesňování deštných pralesů.

Důrazně nesouhlasíme s dovozem zemědělských a potravinářských produktů do EU z regionů mimo EU, které nesplňují naše přísné normy v oblasti produkce a dobrých životních podmínek zvířat.“

Za protestem, který se bude konat v Bruselu, stojí také německá organizace Landwirtschaft verbindet Deutschland, tj. Zemědělství sjednocuje Německo, a také Institut zemědělského hospodářství v Polsku.

Očekává se, že se zúčastní také španělská Plataforma 6F a francouzská Coordination Rurale, která je druhou největší francouzskou zemědělskou organizací, spolu s řadou dalších zemědělských organizací.

My, evropští zemědělci, se také staráme o bezpečnost Evropanů. Bez ohledu na počasí, politickou a ekonomickou situaci hrajeme nesmírně důležitou roli – staráme se o to, aby těm z vás, kteří žijete v Evropě, nechyběly potraviny a zemědělské produkty,“ říká Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej.

Některé profesní skupiny (často napojené na vládní strany v daných zemích) však účast v protestu odmítají.

Tyto skupiny se údajně domnívají, že EU již začala souhlasit s jejich požadavky, včetně Německa, které částečně ustoupilo od zrušení daňových škrtů.

Další aktéři chtějí udělat tlustou čáru mezi sebou a skupinami, které protest organizují, protože někteří představitelé jsou údajně napojeni mimo jiné na „pravicový extremismus.“

Mluvčí Farmářských obranných sil Sieta van Keimpema kandidovala v loňských volbách za stranu Belang van Nederland, kterou kritici obviňují z toho, že je ultrapravicová. Domnívá se však, že skuteční „extremisté“ jsou v politice.

Všichni nás nazývají krajní pravicí, ale skuteční extremisté jsou v politice. Mají na rukou krev,“ řekla serveru Politico.

Arnaud Rousseau, šéf francouzské FNSEA, se domnívá, že je „dobrou zprávou,“ že všechny dosavadní protesty přispěly k tomu, že se zemědělství stalo ústředním tématem veřejné debaty, ale tvrdí, že nechtějí před volbami vyvolat dojem násilí.

Nechceme vzbudit dojem násilí a zranění těsně před volbami,“ řekl Euractivu.

Francouzská organizace se však na jaře účastnila protestů a varuje, že na podzim může dojít k novému protestu, který by vyvinul tlak na ty, kteří budou zasedat během nového funkčního období EU.

Protest se uskuteční v úterý – tedy dnes – v centru Bruselu. Není jasné, kolik lidí se má zúčastnit, ale předpokládá se, že doprava může být vážně ovlivněna od časného rána. Stejně jako u ostatních protestů se i zde zúčastní mimo jiné s traktory a dalšími vozidly.

Politici hovoří o bezpečnosti, ale když se podíváme na rozhodnutí, která přijali na úrovni EU, musíme přiznat, že se nestarají o potravinovou bezpečnost Evropy. Nestarají se o to, aby měli lidé dostatek jídla,“ říká van Keimpema.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »