Tentokrát se ještě vrátíme k jednomu z bezpočtu hlasování v europarlamentu z tohoto týdne. Šlo o hlasování, které je v podstatě nezbytné i pro zavádění digitálních identit, které samy o sobě vytváří transparentního občana.
Evropský parlament ve středu učinil další krok ke zrušení soukromí a k tomu, aby se každý občan eu stal transparentním občanem.
Se 445 hlasy pro a 142 proti bylo přijato nařízení o evropském prostoru pro data z oblasti veřejného zdraví. Oficiálně je to prezentováno jako milník pro digitální zdravotní péči v Evropě a usnadnění přístupu k přeshraničním lékařským údajům.
Ve skutečnosti však půjde o sjednocení dat nejprve pro eID, později pro celosvětovou jednotnou ID. K informacím o vašem zdravotním stavu se tak časem dostane kdekdo, třeba i zkušený hacker.
To, že se skutečně chystá podobné sjednocení, je patrné i na tom, že podobné zákony se přijímají i jinde, mimo jiné v USA, se kterými chce EU také tato data záhy sdílet.
Informace o jakémkoli lékařském ošetření, včetně stavu očkování, léků, těhotenství, laboratorních a propouštěcích zpráv, budou uloženy digitálně – a sdíleny.
Právo vznést námitku proti přístupu k datům ze zahraničí, v tomto případě není možné. Nikdo se vás tak nebude (a ani nemusí) ptát na to, zda je možné vaše zdravotní záznamy sdílet.
S přijatým nařízením velmi úzce souvisí i před několika lety založená databáze DNA občanů EU. V rámci tohoto projektu jsme byli v roce 2018 jednou ze zakládajících zemí.
Německý europoslanec Breyer varoval před ztrátou kontroly pacientů nad nejcitlivějšími zdravotními údaji a opuštěním lékařského tajemství.
„Pokud se člověk již nemůže spoléhat na skutečnost, že informace, například o závislostech, duševních poruchách, potratech, sexuálně přenosných chorobách a reprodukčních poruchách, jsou bezpečné, může se zdržet léčby s hrozivými zdravotními následky, včetně sebevraždy,“ zdůraznil Breyer.
Nařízení EU je navíc v rozporu s vůlí pacientů, která je známá z mnoha průzkumů. Drtivá většina Evropanů si nepřeje, aby byla jejich zdravotní data sdílena.
Nicméně to většinu volených europoslanců nezajímá.
Europoslanci, kteří hlasovali pro „transparentního občana,“ v podstatě ignorují zájmy a vůli pacientů v zájmu zisku průmyslu, aby bylo možné vyvíjet produkty a trénovat algoritmy umělé inteligence s jejich identifikovatelnými daty.
Rizikem nejsou pouze hackerské útoky, ale také „sekundární využití“ pro výzkumné účely, při kterém jsou data předávána třetím stranám.
Opět, bez povšimnutí veřejnosti a korporátních médií, bylo rozhodnuto o dalším katastrofálním zásahu do nejsoukromějších životů lidí. Ty nejintimnější detaily budou k dispozici všem v celé Evropě.
Evropský parlament svým hlasováním v podstatě zrušil lékařské tajemství, což je ovšem přesně ten krok, který je nutný k zavedení eID zahrnující kompletní údaje o každém občanovi EU.
Tento krok je dalším z mnoha na cestě zavádění digitální diktatury – od plánovaného zrušení hotovosti přes de facto zrušení svobody projevu prostřednictvím takzvaného „aktu o digitálních službách“ až po četná další nařízení.
Svobodná lidská bytost a její právo na anonymitu je stále více věcí minulosti a ustupuje totálně monitorovanému a trvale obtěžovanému subjektu – a to vše se děje postupně a takovým způsobem, že si toho masa lidí všimne.
A zaznamenají to, až když už bude dávno pozdě…
Nakonec se jako vždy dozvíte, jak kdo hlasoval.
Čeští europoslanci:
Pro předávání zdravotních dat hlasovali: Tošenovský (ODS), Vrecionová (ODS), Zahradil (ODS, Vondra (ODS), Niedermayer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KSU), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Kovařík (ANO), Maxová (SOCDEM, zvolena za ANO)
Proti hlasovali: David (SPD), Blaško (nezávislý, zvolen za SPD), Konečná (KSČM), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)
Nikdo se nezdržel.
A jak hlasovali Slováci?
Pro: Jurzyca, Roth Nevedaľová, Bilčík, Pollák, Štefanec, Ďuriš Nicholsonová, Hojsík, Wiezik, Hajšel
Proti: Radačovský, Uhrík
Nikdo se nezdržel.
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.