Metodické pokyny, které pochází ještě z dílny Jourové, budou jako první v EU platné pro volby v Německu na konci února. Pak by samozřejmě měly platit i pro všechny volby následující.
V podstatě jde o to, že lidem by měl být vhodným způsobem vymýván mozek tak, aby přijímali jediný „správný“ názor a cenzurováno by mělo být vše, co nezapadá do jediné pravdy určené Bruselem.
Manipulativní techniky na ovlivnění myšlení lidí nazývají bruselští diktátoři „očkováním“ proti dezinformacím, přičemž opomíjí, že dlouhodobě je největším dezinformátorem právě EU a jí plně oddaná média.
Lidé mají být jednoduše před volbami různými metodami – od mediálních manipulací přes dostupné hry až po cenzuru nepohodlných názorů – ovlivněni tak, aby volili „správně.“
Tedy tak, aby nedošlo k situaci, kdy musel Brusel s pomocí Washingtonu zasáhnout, když v Rumunsku volili „závadně.“
V případě Německa jde samozřejmě zejména o to, aby se umlčely hlasy propagující AfD a posílily ty, které propagují ostatní strany jednotné fronty.
Volby do Spolkového sněmu se budou konat 23. února, a tedy poprvé pod dohledem cenzurního monstra EU Zákona o digitálních službách (DSA).
Evropská komise objasnila, co toto nařízení přináší, již letos v březnu, kdy představila své „Pokyny pro snižování systémových rizik pro volby.“
Akt o digitálních službách zavazuje hlavní online platformy k tomu, aby „identifikovaly, analyzovaly a vyhodnotily“ údajná systémová rizika v období před volbami a přijaly vhodná, přiměřená a účinná opatření.“
Podle pokynů EU patří mezi tato systémová rizika také „nezákonné nenávistné projevy nebo online obtěžování politických kandidátů nebo veřejných činitelů.“
Pro „snížení rizika“ se digitálním platformám doporučuje, aby „vyvíjely a uplatňovaly očkovací opatření (!), která preventivně posilují odolnost vůči možným a očekávaným dezinformačním narativům a manipulačním technikám tím, že informují a připravují uživatele.“
Tato opatření mají „zohledňovat specifický místní kontext, ve kterém jsou prováděna, a být doplněna dalšími opatřeními, která uživatelům poskytují spolehlivé informace.“
Mezi různými formami, které mohou „očkovací opatření“ mít, jsou podle Komise například hravé intervence, jako je účast na online hrách na téma dezinformací, které vybízejí ke kritické reflexi taktik používaných k ovlivňování, videí nebo jiných typů obsahu.
Ty by měly, pokud je to možné, být implementovány jako aplikace umožňující snadný přístup. Pokyny odkazují na dvě vědecké „studie,“ které mají dokázat úspěšnost dezinformačního očkování.
Uvádí se v něm: „Podobně jako u virové infekce se dezinformace mohou rychle šířit z jedné osoby na druhou. Teorie očkování poskytuje logický základ pro vývoj psychologické „vakcíny“ proti dezinformacím.“
Ve skutečnosti ne „dezinformace,“ ale cenzura – a tedy hon na údajné dezinformace – je skutečným virem, proti kterému by se mělo očkovat. Ty lze nalézt již v ústavách zemí, které zaručují svobodu projevu a právo svobodně se informovat.
Avšak nevolená hlavní autorita v Bruselu, která si přisvojuje stále více moci, o to nemá zájem. Do nejmenších detailů vypracovala, jak mají být občané chráněni před informacemi, které se EU nehodí. To jsou zcela svévolné pojmy.
EU ani žádný jiný orgán nemůže určovat, co je to „dezinformace,“ ani není jejím úkolem určovat, na co se občané mají dívat, co mají číst nebo poslouchat. Ale to je přesně cílem DSA.
V podstatě má jít o připojení státních cenzorů, propagandistických médií a cenzorských neziskovek dané země k Evropské síti pro ověřování faktů (EFCSN), další organizaci, která funguje jako údajný „ověřovatel faktů.“
Takže zde máme obrovský, politicky kontrolovaný konglomerát, který se snaží kontrolovat tok informací a pokud možno zajistit, aby volby dopadly v jeho prospěch.
Pokud ne, hrozí jejich anulování, jak tomu bylo nedávno v Rumunsku, pod záminkou zahraničního, tj. ruského vměšování.
Od nynějška je třeba ještě větší ostražitosti při každých volbách v Evropě – ne však proti údajným „dezinformacím,“ ale proti pokusům podkopat svobodu ve snaze udržet jednotnou politickou linii…
[Celkem: 1 Průměrně: 5]
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.